13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Barcelona në finale të Copa del Rey

Barcelona kualifikohet në finale të Copa del Rey pasi mposhti në ndeshjen e kthimit Real Madrid-in në “Santiago Bernabeu” me rezultat 3 me 0.

Golat e fitores i ka shënuar Luis Suarez 50’, 73’(pen) dhe Varane 69’ (og)

Në duelin e parë në “Camp Nou” ndeshja kishte përfunduar me rezultt 1 me 1.

Barça në finale takohet me fituesin e sfidës Valencia-Real Betis që zhvillohet nesër (E Enjtë) në ora 21:00.

Ndeshja parë mes këtyre skuadrave kishte përfunduar me rezultat 2 me 2. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...