12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Brent tregtohet me 65.55 dollarë për fuçi

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 34 cent dhe u tregtuan me 65.55 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes u rritën me 45 cent dhe u tregtuan me 65.21 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 44 cent dhe u tregtuan me 55.94 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes u tregtuan me 55.50  dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,327.26 dollarë amerikanë për onz

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...