24 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

“Brigada e Veriut” e paraqesin Kosovën si pjesë të Serbisë në uniformat e tyre

Më 29 qershor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës, i shpalli terroriste dy organizatat “Brigada e Veriut” dhe “Mbrojtja Civile”.

Të dyja këto organizata numërojnë qindra pjesëtarë nga radhët e komunitetit serb.

E grafite të “Brigadës së Veriut” vazhdimisht shihen në katër komunat veriore, në të cilat thuhet “Mos u shqetësoni, jemi këtu”.

Dyshimet e organeve të sigurisë në vend, janë se anëtarë të këtij grupi kanë qenë pjesëmarrës në protesta të dhunshme në veri, përfshirë këtu edhe sulmin e 24 shtatorit në Banjskë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...