10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Brigadat Qassam godasin forcat izraelite në jug të Gazës

Brigadat Qassam, krahu i armatosur i Hamasit tha se ka goditur ushtrinë izraelite në të gjitha zonat e Rripit të Gazës që nga mëngjesi i sotëm.

Grupi pretendon se shkatërroi plotësisht ose pjesërisht 24 automjete të ushtrisë në Khan Younis, raporton Al Jazeera.

Një njësi izraelite u shënjestrua në një sulm dhe snajperistët e Brigadës Qassam vranë dhe plagosën tetë ushtarë.

Ndërsa gjithashtu u tha se luftëtarët goditën një ndërtesë me eksploziv në zonën Khan Younis ku trupat izraelite u pozicionuan, duke shkaktuar shembjen e saj të plotë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...