5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

BSPK-ja përkrahë Sindikatën së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, përmes një komunikate, shprehu përkrahjen ndaj Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, gjegjësisht ndaj sindikalistëve të kësaj sindikate në hapat e ndërmarrë sindikal të organizmit të grevës, përmes së cilës shprehin pakënaqësitë e tyre për shkak të mospagesës së rritjes 4% të pagës nga rritja në sektorin publik e vitit të kaluar dhe mos dialogimi për kthimin e këtyre punëtorëve nën menaxhimin e komunës së Prishtinës.

BSPK ka ftuar institucionet që të merren më shumë me gjendjen e punëtorëve në sektorin privat, ndryshe do të mobilizojnë punëtorët dhe përmes formave radikale do të angazhohen për arritjen e qëllimit të tyre e që është trajtimi më i mirë i punëtorëve të këtij sektori.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...