27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Bujar Osmani takon sekretarin Blinken

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka takuar sekretarin amerikan të Shtetit, Anthony Blinken.

“Me sekretarin Blinken bisedova për aktualitetet në vendin tonë dhe domosdoshmërinë e vazhdimit të kursit evroatlantik të vendit, përkushtimin për demokracinë multietnike funksionale dhe respektimin e tri marrëveshjeve. Falënderova për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së”, shkruan Osmani në njoftim. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...