31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Buzhala në këmbë, pse se kishte siklet Mimoza Kusari gjersa fliste me Radoiçiqin?

Berat Buzhala ku po flet për një bisedë publikuar në mediumin Nacionale ndërmjet shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila dhe Milan Radojçiqit, atëherë nënkryetar i Listës Serbe.

Fillimisht, Buzhala ka thënë se nuk e akuzon Mimoza Kusari-Lilën dhe askë tjetër për “tradhti kombëtare”. Ai ka pyetur se Buzhala në këmbë, pse s’kishte siklet Mimoza Kusari gjersa fliste me Radoiçiqin?

Por, një bisedë e tillë është për të treguar “hipokrizinë e pushtetit”, duke përmendur rastin sesi Lëvizja Vetëvendosje ia kishte përmendur kreut të AAK-së pritjen zyrtare që ia bëri Milan Radojçiqit teksa ishte funksionar i Listës Serbe, subjekt politik pjesë e Kuvendit të Kosovës.

“Nuk është një bisedë e befasishme kjo, sepse me qenë e befasishme ty kur të thirr dikush ti i thua cili Milan, por ti po e pret. Me asisoj lehtësie, unë në asnjë formë nuk e lidha Mimoza Kusari-Lila e askë me tradhti kombëtare”.

“Alo zemlake te na është përdorur, edhe shqip është përdorur kur ke dashur me pas siç thotë n’BigBrother afirmimet, me pas njëfarë afërsie i thu zemlake”, ka thënë Buzhala./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...