22.6 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Cadillac shpjegon se pse modeli LMDh tingëllon aq mirë

Cadillac është një nga prodhuesit e shumtë të automjeteve që ndërtojnë veturën LMDh edhe me anë të prekjes njerëzore. Rregullat për gjeneratën e fundit të këtyre veturave janë të hapura.

Çdo kompani konkurruese, nga Ferrari te Toyota, ka një ide të ndryshme për sa i përket mënyrës se si ta kryejë punën. Megjithatë, Cadillac është unik. Modeli i tij është i vetmi V8 me aspirim natyral në rrjet, përcjell Telegrafi.

Kjo e bën zhurmën e veturës të lartë dhe të dallueshme menjëherë. Marka amerikane është e prirur ta bëjë të njohur këtë fakt për të gjithë.

Një video e re në kanalin e saj në YouTube nxjerr në pah tingullin e makinës, të njohur si V-Series. Aty detajohet se pse motori tingëllon ashtu siç tingëllon dhe si është montuar ai.

I njohur si LMC55R, V8 i Cadillac ka 5.5 litra, duke e bërë atë më shumë se dyfishin e madhësisë së V6 me 2.4 litra turbocharge të Acura ARX-06, për shembull.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...