6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Cameron në KFOR, Ulutash e falënderon për kontributin e palëkundur të Mbretërisë së Bashkuar

Sekretari i Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, ka vizituar KFOR-in ku është pritur nga komandanti i misionit, Özkan Ulutaş.

“Gjatë takimit, Komandanti i KFOR-it shprehu mirënjohjen e tij për kontributin e palëkundur të Mbretërisë së Bashkuar në misionin e KFOR-it”, ka shkruar KFOR në X ku njoftoi për ardhjen e kryediplomatit britanik.

Cameron sot është takuar me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe ministren e Jashtme, Donika Gërvalla./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...