11.5 C
Pec
E shtunë, 24 Shtator, 2022

Kuvendi nuk miratoi Rezolutën e PDK-së për grevën në arsim

Kuvendi i Kosovës pas debatit për grevën në arsim nuk ka miratuar Rezolutën për grevën në arsim, të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës. 67...

FMN komenton gjendjen ekonomike të Kosovës

Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bo Li, ka treguar përshtypjet e tij pas vizitës dyditore që zhvilloi në Kosovë. Ai ka thënë se ekonomia...

Kryeministri Kurti të shtunën takon kryetarët e komunave, mbledhja zhvillohet në Pejë

Të shtunën më 24 shtator, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka ftuar në takim kryetarët e komunave. Në takim përveç kryeministrit Kurti, do...

Trendafilova diskutoi me ministren e Drejtësisë për punën e Gjykatës e Speciale

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova ndodhet për vizitë në Prishtinë, ndërsa u takua me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Në njoftimin e Ministrisë...

Krasniqi vizitoi zyrtarisht qytetin e tij, u prit nga kryetari Muhaxheri që e shoqëroi për të parë nga afër projektet e financuara nga ministria...

Elbert Krasniqi e ka nisur ditën me një vizitë zyrtare në qytetin e tij të lindjes, në Pejën e bukur. Ministri u prit nga...

Driton Kuka nderohet me çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti i Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së titullit “Doctor Honoris Causa” për trajnerin dhe selektorin e përfaqësueses së Kosovës në...

Deputetët e pushtetit dhe opozitës, së bashku në një program të Departamentit Amerikan të Shtetit

Janë disa deputetë të Kuvendit të Kosovës, që po qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo në kuadër të një programi, të Departamentit të...

Osmani takon shefin e NATO-s, flet për përfshirjen e Kosovës në Partneritetin për Paqe dhe sigurinë në rajon

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në New York ka takuar sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg, ndërsa theksoi...

Kurti u kërkon të rinjve të kontribuojnë në Kosovë: Me sulme kibernetike po përballet i gjithë rajoni

Është bërë hapja e Samiti Dixhital “Western Balkans Digital Sumit Prishtina 2022”, i cili do të mbahet dy ditë radhazi në Prishtinë. Me këtë rast...

Tensione në komision gjatë raportimit të Rrahman Jasharajt

Gjatë Komisionit për Arsim, ka raportuar kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, lidhur me grevën që ka filluar më 25 gusht. Derisa po fliste, Jasharaj përmendi...

Fondi Monetar Ndërkombëtar zotohet të vazhdojë përkrahjen për Bankën Qendrore të Kosovës

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim drejtues të lartë të Fondit Monetar Ndërkombëtar, të udhëhequr nga...

Avokati i Popullit i propozon SBASHK’ut dhe Qeverisë një draft marrëveshje për dalje nga greva

Avokati i Popullit i ka propozuar SBASHK’ut dhe Qeverisë një draft marrëveshje për t’i dhënë fund grevës në arsim. Derisa të dy palët kanë shprehur...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Kuvendi nuk miratoi Rezolutën e PDK-së për grevën në arsim

Kuvendi i Kosovës pas debatit për grevën në arsim nuk ka miratuar Rezolutën për grevën në arsim, të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës. 67...

FMN komenton gjendjen ekonomike të Kosovës

Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bo Li, ka treguar përshtypjet e tij pas vizitës dyditore që zhvilloi në Kosovë. Ai ka thënë se ekonomia...

Kryeministri Kurti të shtunën takon kryetarët e komunave, mbledhja zhvillohet në Pejë

Të shtunën më 24 shtator, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka ftuar në takim kryetarët e komunave. Në takim përveç kryeministrit Kurti, do...

Trendafilova diskutoi me ministren e Drejtësisë për punën e Gjykatës e Speciale

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova ndodhet për vizitë në Prishtinë, ndërsa u takua me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Në njoftimin e Ministrisë...

Krasniqi vizitoi zyrtarisht qytetin e tij, u prit nga kryetari Muhaxheri që e shoqëroi për të parë nga afër projektet e financuara nga ministria...

Elbert Krasniqi e ka nisur ditën me një vizitë zyrtare në qytetin e tij të lindjes, në Pejën e bukur. Ministri u prit nga...

Driton Kuka nderohet me çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti i Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së titullit “Doctor Honoris Causa” për trajnerin dhe selektorin e përfaqësueses së Kosovës në...

Deputetët e pushtetit dhe opozitës, së bashku në një program të Departamentit Amerikan të Shtetit

Janë disa deputetë të Kuvendit të Kosovës, që po qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo në kuadër të një programi, të Departamentit të...

Osmani takon shefin e NATO-s, flet për përfshirjen e Kosovës në Partneritetin për Paqe dhe sigurinë në rajon

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në New York ka takuar sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg, ndërsa theksoi...

Kurti u kërkon të rinjve të kontribuojnë në Kosovë: Me sulme kibernetike po përballet i gjithë rajoni

Është bërë hapja e Samiti Dixhital “Western Balkans Digital Sumit Prishtina 2022”, i cili do të mbahet dy ditë radhazi në Prishtinë. Me këtë rast...

Tensione në komision gjatë raportimit të Rrahman Jasharajt

Gjatë Komisionit për Arsim, ka raportuar kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, lidhur me grevën që ka filluar më 25 gusht. Derisa po fliste, Jasharaj përmendi...

Fondi Monetar Ndërkombëtar zotohet të vazhdojë përkrahjen për Bankën Qendrore të Kosovës

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim drejtues të lartë të Fondit Monetar Ndërkombëtar, të udhëhequr nga...

Avokati i Popullit i propozon SBASHK’ut dhe Qeverisë një draft marrëveshje për dalje nga greva

Avokati i Popullit i ka propozuar SBASHK’ut dhe Qeverisë një draft marrëveshje për t’i dhënë fund grevës në arsim. Derisa të dy palët kanë shprehur...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...