Aliu e Durmishi publikojnë video për rrugën Kijevë-Zahaq: Nis shumë shpejt, qeverisjet e kaluara lanë vetëm borxhe

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka publikuar një video ku ka folur lidhur me punimet në rrugën Kijevë-Zahaq, për të cilën ka thënë se...

NASA po kërkon vullnetarë për të simuluar jetën në Mars, do të zgjasë një vit

Agjencia amerikane e hapësirës NASA po kërkon katër kandidatë të motivuar për një simulim një vjeçar të jetës në planetin e kuq. Duke filluar nga...

Mjeku: ME-ja me rreth 700 mijë euro subvencionim për ‘Trainkos’ dhe ‘Infrakos’

Zëvendësministri i Ekonomisë, Getoar Mjeku,  ka njoftuar se Ministria e tij ka ndarë sot subvencion mbështetës për riparimin e trenave dhe mirëmbajtjen e linjave...

“Puna më e vështirë në botë”: Siberianët rregullojnë anije në minus 50 gradë

“Vymorozka” është termi që banorët e Jakutisë përdorin për të përshkruar punën e lodhshme, e cila kryhet përgjatë disa javëve në disa prej kushteve...

Rruga Kijevë-Zahaq, Qeveria sot bënë edhe një hap drejt fillimit të punimeve

Dhjetë ditë më parë Ministria e Infrastrukturës ka hapur procedurë ër përzgjedhjen e kontraktuesve në ndërtimin e rrugës Kijevë-Zahaq. Për të shtyer këtë projekt përpara,...

Deponohen gati 2 mijë euro të falsifikuara në tre banka të Kosovës, policia nis hetimet

Qarkullimi i parave false në Kosovë është duke vazhduar. Vetëm në 24 orët e fundit, në tri raste të ndara, Policia e Kosovë ka...

Modeli i ri elektrik Land Cruiser nga Toyota mund të prezantohet në vitin 2026

Toyota po planifikon elektrizimin e linjës Land Cruiser, duke prezantuar dy modele të reja, ku përfshihet një SUV i madh luksoz me bateri. Falë prezantimit...

Durmishi sot do ti paraqes keqpërdorimet flagrante në njësitë për patentë shofer gjithandej Kosovës

Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ditë më parë njoftoi për shkëputjen e marrëdhënies së punës për tre ekzaminerë të angazhuar në departamentin për patentë...

Messengeri del nga funksioni

Aplikacioni i Facebookut për ‘chat’, Messengeri, ka dalë nga funksionimi mesditën e së mërkurës. Mijëra njerëz në mbarë botën janë ankuar se në versionin kompjuterik,...

“Bateriat”, apo “filterat”, Kurtit nuk i “dhez” vetura për disa minuta pas vizitës në Podujevë

Kryeministri Albin Kurti sot gjatë ditës qëndroi për një vizitë në Podujevë, ku u lansua programi “ Sport në Shkolla”, përmes së cilës synohet...

Tesla ka shitur 1.8 milion vetura në vitin 2023

Prodhuesi i njohur amerikan i automjeteve elektrike Tesla, ka publikuar numrin e shitjeve të makinave të saj përgjatë vitit 2023. Tesla ka shitur 1,808,581 automjete...

Acura hap porositë për versionin elektrik të SUV-it ZDX

Automjeti i parë plotësisht elektrik i Acura-s është tani i disponueshëm për t’u porositur, derisa dërgesat e para planifikohen të nisin në fillim të...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Aliu e Durmishi publikojnë video për rrugën Kijevë-Zahaq: Nis shumë shpejt, qeverisjet e kaluara lanë vetëm borxhe

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka publikuar një video ku ka folur lidhur me punimet në rrugën Kijevë-Zahaq, për të cilën ka thënë se...

NASA po kërkon vullnetarë për të simuluar jetën në Mars, do të zgjasë një vit

Agjencia amerikane e hapësirës NASA po kërkon katër kandidatë të motivuar për një simulim një vjeçar të jetës në planetin e kuq. Duke filluar nga...

Mjeku: ME-ja me rreth 700 mijë euro subvencionim për ‘Trainkos’ dhe ‘Infrakos’

Zëvendësministri i Ekonomisë, Getoar Mjeku,  ka njoftuar se Ministria e tij ka ndarë sot subvencion mbështetës për riparimin e trenave dhe mirëmbajtjen e linjave...

“Puna më e vështirë në botë”: Siberianët rregullojnë anije në minus 50 gradë

“Vymorozka” është termi që banorët e Jakutisë përdorin për të përshkruar punën e lodhshme, e cila kryhet përgjatë disa javëve në disa prej kushteve...

Rruga Kijevë-Zahaq, Qeveria sot bënë edhe një hap drejt fillimit të punimeve

Dhjetë ditë më parë Ministria e Infrastrukturës ka hapur procedurë ër përzgjedhjen e kontraktuesve në ndërtimin e rrugës Kijevë-Zahaq. Për të shtyer këtë projekt përpara,...

Deponohen gati 2 mijë euro të falsifikuara në tre banka të Kosovës, policia nis hetimet

Qarkullimi i parave false në Kosovë është duke vazhduar. Vetëm në 24 orët e fundit, në tri raste të ndara, Policia e Kosovë ka...

Modeli i ri elektrik Land Cruiser nga Toyota mund të prezantohet në vitin 2026

Toyota po planifikon elektrizimin e linjës Land Cruiser, duke prezantuar dy modele të reja, ku përfshihet një SUV i madh luksoz me bateri. Falë prezantimit...

Durmishi sot do ti paraqes keqpërdorimet flagrante në njësitë për patentë shofer gjithandej Kosovës

Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ditë më parë njoftoi për shkëputjen e marrëdhënies së punës për tre ekzaminerë të angazhuar në departamentin për patentë...

Messengeri del nga funksioni

Aplikacioni i Facebookut për ‘chat’, Messengeri, ka dalë nga funksionimi mesditën e së mërkurës. Mijëra njerëz në mbarë botën janë ankuar se në versionin kompjuterik,...

“Bateriat”, apo “filterat”, Kurtit nuk i “dhez” vetura për disa minuta pas vizitës në Podujevë

Kryeministri Albin Kurti sot gjatë ditës qëndroi për një vizitë në Podujevë, ku u lansua programi “ Sport në Shkolla”, përmes së cilës synohet...

Tesla ka shitur 1.8 milion vetura në vitin 2023

Prodhuesi i njohur amerikan i automjeteve elektrike Tesla, ka publikuar numrin e shitjeve të makinave të saj përgjatë vitit 2023. Tesla ka shitur 1,808,581 automjete...

Acura hap porositë për versionin elektrik të SUV-it ZDX

Automjeti i parë plotësisht elektrik i Acura-s është tani i disponueshëm për t’u porositur, derisa dërgesat e para planifikohen të nisin në fillim të...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...