10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

Kina po mbështet agresionin rus në Ukrainë duke ndihmuar Moskën në përforcimin më të madh ushtarak që nga epoka sovjetike, duke ofruar teknologji për...

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do ti përgjigjet sulmit të Iranit

Izraeli do t’i përgjigjet sulmit që Irani e kreu kundër tij me dronë dhe raketa në fundjavë, ka thënë të hënën shefi i ushtrisë...

Donald Trump përballet me procesin e parë penal gjyqësor ndaj një ish-presidenti amerikan

Të hënën në Nju Jork nisi përzgjedhja e jurisë në procesin gjyqësor ndaj ish-presidentit Donald Trump, nën akuzat për falsifikim e të dhënave të...

SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

Ndërsa Izraeli të hënën peshonte përgjigjen e tij ndaj sulmeve të Iranit këtë fundjavë, SHBA-të po u thonë privatisht zyrtarëve atje: Nëse Izraeli sulmon...

Blinken: Vazhdojmë të mbështesim Izraelin, por nuk kërkojmë përshkallëzim

Sekretari i Shtetit Antony Blinken tha të hënën se SHBA-ja ka shpenzuar 36 orët e fundit “duke bashkërenduar një përgjigje diplomatike për të kërkuar...

Cilat janë “mbrojtjet ajrore” të Izraelit – dhe pse janë kaq efektive?

Izraeli pretendon se ka “kapur” 99% të raketave dhe dronëve të lëshuar nga Irani gjatë natës ndërmjet të shtunës dhe të dielës. Bëhet fjalë për...

Mbreti i Jordanisë i thotë Bidenit se përfundimi i luftës në Gaza do të parandalonte përhapjen e konfliktit në të gjithë rajonin

Presidenti amerikan Joe Biden foli me Mbretin Abdullah të Jordanisë të dielën, sipas Shtëpisë së Bardhë dhe gjykatës jordaneze. Abdullah i tha Bidenit se “përfundimi...

Lavrov flet me ministrin e Jashtëm të Iranit: Veprimet provokuese mund të rrisin tensionet në Lindjen e Mesme

Ministria e Jashtme ruse ka deklaruar se ministri i Jashtëm, Sergej Lavrov, dhe homologu i tij iranian, Hossein Amir-Abdollahian, vunë në dukje gjatë një...

Turqia paralajmëron luftë rajonale nëse tensionet përshkallëzohen

Ministria e Jashtme turke paralajmëron se lufta në Gaza mund të përshkallëzohet pas sulmit të Iranit mbrëmë si hakmarrje për një sulm izraelit ndaj...

Cameron dënon sulmin iranian në Izrael

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron ka dënuar sulmin iranian ndaj Izraelit të kryer mbrëmë. Ai përmes një postimi në “X” tha se sulmin zyrtarisht...

Në partinë e Netanyahut kërkohet të ketë përgjigje ndaj Iranit

Hanoch Milwidsky, i cili është nënkryetar i parlamentit izraelit dhe një anëtar i Knesset-it nga Partia Likud e kryeministrit Netanyahu, i ka thënë BBC-së...

Ministri izraelit i kabinetit të luftës thotë se Irani do të paguajë për sulmin

Izraeli do të “përcaktojë një çmim nga Irani në një mënyrë dhe kohë që na përshtatet neve”, tha të dielën ministri izraelit i kabinetit...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

Kina po mbështet agresionin rus në Ukrainë duke ndihmuar Moskën në përforcimin më të madh ushtarak që nga epoka sovjetike, duke ofruar teknologji për...

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do ti përgjigjet sulmit të Iranit

Izraeli do t’i përgjigjet sulmit që Irani e kreu kundër tij me dronë dhe raketa në fundjavë, ka thënë të hënën shefi i ushtrisë...

Donald Trump përballet me procesin e parë penal gjyqësor ndaj një ish-presidenti amerikan

Të hënën në Nju Jork nisi përzgjedhja e jurisë në procesin gjyqësor ndaj ish-presidentit Donald Trump, nën akuzat për falsifikim e të dhënave të...

SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

Ndërsa Izraeli të hënën peshonte përgjigjen e tij ndaj sulmeve të Iranit këtë fundjavë, SHBA-të po u thonë privatisht zyrtarëve atje: Nëse Izraeli sulmon...

Blinken: Vazhdojmë të mbështesim Izraelin, por nuk kërkojmë përshkallëzim

Sekretari i Shtetit Antony Blinken tha të hënën se SHBA-ja ka shpenzuar 36 orët e fundit “duke bashkërenduar një përgjigje diplomatike për të kërkuar...

Cilat janë “mbrojtjet ajrore” të Izraelit – dhe pse janë kaq efektive?

Izraeli pretendon se ka “kapur” 99% të raketave dhe dronëve të lëshuar nga Irani gjatë natës ndërmjet të shtunës dhe të dielës. Bëhet fjalë për...

Mbreti i Jordanisë i thotë Bidenit se përfundimi i luftës në Gaza do të parandalonte përhapjen e konfliktit në të gjithë rajonin

Presidenti amerikan Joe Biden foli me Mbretin Abdullah të Jordanisë të dielën, sipas Shtëpisë së Bardhë dhe gjykatës jordaneze. Abdullah i tha Bidenit se “përfundimi...

Lavrov flet me ministrin e Jashtëm të Iranit: Veprimet provokuese mund të rrisin tensionet në Lindjen e Mesme

Ministria e Jashtme ruse ka deklaruar se ministri i Jashtëm, Sergej Lavrov, dhe homologu i tij iranian, Hossein Amir-Abdollahian, vunë në dukje gjatë një...

Turqia paralajmëron luftë rajonale nëse tensionet përshkallëzohen

Ministria e Jashtme turke paralajmëron se lufta në Gaza mund të përshkallëzohet pas sulmit të Iranit mbrëmë si hakmarrje për një sulm izraelit ndaj...

Cameron dënon sulmin iranian në Izrael

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron ka dënuar sulmin iranian ndaj Izraelit të kryer mbrëmë. Ai përmes një postimi në “X” tha se sulmin zyrtarisht...

Në partinë e Netanyahut kërkohet të ketë përgjigje ndaj Iranit

Hanoch Milwidsky, i cili është nënkryetar i parlamentit izraelit dhe një anëtar i Knesset-it nga Partia Likud e kryeministrit Netanyahu, i ka thënë BBC-së...

Ministri izraelit i kabinetit të luftës thotë se Irani do të paguajë për sulmin

Izraeli do të “përcaktojë një çmim nga Irani në një mënyrë dhe kohë që na përshtatet neve”, tha të dielën ministri izraelit i kabinetit...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...