25.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Brenda super vilës së florinjtë të ish-zv.presidentit afgan, tashmë strehë e luftëtarëve talibanë

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talibanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

Dyshime për mashtrime në ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi

Dyshimet për mashtrime të mëdha zgjedhore kanë përcjellë ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi. Zgjedhjet në këtë vend zhvillohen në tri ditë. Partia në pushtet,...

660,000 flamuj të bardhë në nderim të viktimave që humbën jetën në SHBA nga Covid-19

660,000 flamuj të bardhë në nderim të 660 mijë viktimave që humbën jetën në SHBA për shkak të COVID-19 u vendosën para Qendrës Kombëtare...

Pas ShBA-së, Franca i reagon edhe Australisë: Bëtë gabim të madh

Australia ka bërë një gabim të madh diplomatik përmes prishjes së marrëveshjes miliardëshe për nëndetëset franceze në favor të paktit me Shtetet e Bashkuara...

Dialogu – Vuçiq takohet me Erdoganin: Ai më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me homologun e tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan, në Vilën Vahdettin në Stamboll. Vuçiq pas takimit ka...

Putin: SHBA-ja dhe NATO duhet të mbartin koston e rindërtimit të Afganistanit

Presidenti rus Vladimir Putin u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s të mbartin koston e rindërtimit të Afganistanit. Putin, i cili është në izolim...

Ishin kundër vaksinës, burrë e grua vdesin nga Covidi brenda tri javësh

Një çift amerikan nga Alabama, i cili kishte një kanal të popullarizuar në YouTube, me të cilin shisnin gjëra të vjetra, nuk është më...

Protesta kundër bllokimit, policia në Australi përleshet me qytetarët

Policia australiane ka arrestuar 235 persona në Melburn dhe 32  të tjerë në Sidnej të shtunën në protestat që po mbahen kundër bllokimit të...

Kryeministri hungarez akuzon BE-në se ua bllokoi fondet si pasojë e debateve për LGBTI-në

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, e ka akuzuar Komisionin Evropian se ia ka bllokuar fondet për shkak të politikave të tyre për komunitetin LGBT. Ai...

Veç djemve e burrave: Vajzave në Afganistan u pamundësohet kthimi në shkolla të mesme

Vajzave nuk u është mundësuar kthimi në shkollat e mesme në Afganistan, pasi udhëheqësit talibanë në këtë shtet kanë marrë vendim që vetëm djemtë...

Cilat nga superfuqitë botërore ka më së shumti nëndetëse

Marrëveshja e djeshme e mbrojtjes midis Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar për t’i siguruar teknologji Australisë për të ndërtuar nëndetëse bërthamore ka shkaktuar...

Franca vaksinon mbi 50 milionë qytetarë

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka njoftuar se numri i qytetarëve që kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 ka kaluar...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Brenda super vilës së florinjtë të ish-zv.presidentit afgan, tashmë strehë e luftëtarëve talibanë

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talibanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

Dyshime për mashtrime në ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi

Dyshimet për mashtrime të mëdha zgjedhore kanë përcjellë ditën e dytë të zgjedhjeve në Rusi. Zgjedhjet në këtë vend zhvillohen në tri ditë. Partia në pushtet,...

660,000 flamuj të bardhë në nderim të viktimave që humbën jetën në SHBA nga Covid-19

660,000 flamuj të bardhë në nderim të 660 mijë viktimave që humbën jetën në SHBA për shkak të COVID-19 u vendosën para Qendrës Kombëtare...

Pas ShBA-së, Franca i reagon edhe Australisë: Bëtë gabim të madh

Australia ka bërë një gabim të madh diplomatik përmes prishjes së marrëveshjes miliardëshe për nëndetëset franceze në favor të paktit me Shtetet e Bashkuara...

Dialogu – Vuçiq takohet me Erdoganin: Ai më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me homologun e tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan, në Vilën Vahdettin në Stamboll. Vuçiq pas takimit ka...

Putin: SHBA-ja dhe NATO duhet të mbartin koston e rindërtimit të Afganistanit

Presidenti rus Vladimir Putin u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s të mbartin koston e rindërtimit të Afganistanit. Putin, i cili është në izolim...

Ishin kundër vaksinës, burrë e grua vdesin nga Covidi brenda tri javësh

Një çift amerikan nga Alabama, i cili kishte një kanal të popullarizuar në YouTube, me të cilin shisnin gjëra të vjetra, nuk është më...

Protesta kundër bllokimit, policia në Australi përleshet me qytetarët

Policia australiane ka arrestuar 235 persona në Melburn dhe 32  të tjerë në Sidnej të shtunën në protestat që po mbahen kundër bllokimit të...

Kryeministri hungarez akuzon BE-në se ua bllokoi fondet si pasojë e debateve për LGBTI-në

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, e ka akuzuar Komisionin Evropian se ia ka bllokuar fondet për shkak të politikave të tyre për komunitetin LGBT. Ai...

Veç djemve e burrave: Vajzave në Afganistan u pamundësohet kthimi në shkolla të mesme

Vajzave nuk u është mundësuar kthimi në shkollat e mesme në Afganistan, pasi udhëheqësit talibanë në këtë shtet kanë marrë vendim që vetëm djemtë...

Cilat nga superfuqitë botërore ka më së shumti nëndetëse

Marrëveshja e djeshme e mbrojtjes midis Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar për t’i siguruar teknologji Australisë për të ndërtuar nëndetëse bërthamore ka shkaktuar...

Franca vaksinon mbi 50 milionë qytetarë

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka njoftuar se numri i qytetarëve që kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 ka kaluar...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...