0.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Kotet në kinema, të afërmit bindin sigurimin që të tallet me të se është ora tre e mëngjesit

Një përdoruese e TikTokut ka publikuar një video e cila shpejt u bë virale në këtë rrjet social. Në fakt, pasi që një djalë të...

Meteoropatia, çfarë është dhe si duhet të përballemi

Meteoropatia apo sindromi meteoropatik është një nga shqetësimet komplekse psiqike dhe fizike e lidhur me ndryshimet e kohës, stinëve apo klimës. Kur ndryshojnë kushtet meteorologjike...

Joe Biden fali dy gjela

Presidenti i SHBA-së, Joseph Biden fali dy gjela gjigantë të bardhë të quajtur Peanut Butter and Jelly, në kopshtin e trëndafilave të Shtëpisë së...

Ndiqni drejtpërdrejt eklipsin më të gjatë hënor të këtij shekulli

Eklipsi i sotëm i pjesshëm i Hënës do të zgjasë tre orë e 28 minuta, i cili do të jetë më i gjati në...

Kompania amerikane dizajnon ndërtesat e larta që largojnë 1,000 tonelata karbon nga atmosfera, ekuivalent me 48,500 pemë

Ideja që rrokaqiejt mund të largojnë karbonin nga atmosfera mund të tingëllojë si diçka nga filmat fanta-shkencë, por ato së shpejti mund të bëhen...

Voton Hashim Thaçi, qytetari mahitet duke thënë se ish-presidenti ia ka marrë emrin dhe mbiemrin

Një qytetar nga Prishtina ka habitur të gjithë në ditën e zgjedhjeve. Hashim Thaçi është qytetari nga Prishtina i cili la të habitur edhe gazetaren,...

Me veturë ‘modeste’ shkon për të votuar ish-kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës

Ish-kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar sot. Ai edhe këtë herë është parë...

Mbeti i habitur kur kamera në zilen e shtëpisë kapi një objekt me tre drita vezulluese, ngriti çështjen se mund të kishte qenë UFO

Një burrë nga Anglia u trondit pasi kamera e tij në derën e shtëpisë filmoi ‘objekt UFO’ duke fluturuar mbi shtëpinë e tij. Pamjet e...

Bezos: Hapësira do të jetë shtëpia e njerëzimit dhe Toka do të vizitohet për pushime

Miliarderi Jeff Bezos thotë se në të ardhmen, hapësira do të jetë shtëpia e njerëzimit dhe njerëzit do të vizitojnë Tokën për pushime. Sipas medieve...

“Keni fituar 1 milionë dollarë”, e reja merr telefonatën e papritur pasi bëri vaksinën

Një e re australiane u bë milionere krejt rastësisht, vetëm falë faktit që vendosi të vaksinohej, duke u kujdesur për shëndetin e saj. Australia organizoi...

Katër astronautë arrijnë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës: Do të qëndrojnë gjashtë muaj

Katër astronautë, duke përfshirë tre nga NASA dhe një nga ESA, mbërritën sot në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (MS S) me një kapsulë “Crew...

Brenda jahtit më të madh në botë që kushton 600 milionë dollarë, ka 39 apartamente që shiten me çmim fillestar prej 11 milionë

Renderi zyrtar i enterierit është zbuluar sa i përket jahtit më të madh në botë, Somnio, që do të shërbej si “strehë” për njerëzit...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Kotet në kinema, të afërmit bindin sigurimin që të tallet me të se është ora tre e mëngjesit

Një përdoruese e TikTokut ka publikuar një video e cila shpejt u bë virale në këtë rrjet social. Në fakt, pasi që një djalë të...

Meteoropatia, çfarë është dhe si duhet të përballemi

Meteoropatia apo sindromi meteoropatik është një nga shqetësimet komplekse psiqike dhe fizike e lidhur me ndryshimet e kohës, stinëve apo klimës. Kur ndryshojnë kushtet meteorologjike...

Joe Biden fali dy gjela

Presidenti i SHBA-së, Joseph Biden fali dy gjela gjigantë të bardhë të quajtur Peanut Butter and Jelly, në kopshtin e trëndafilave të Shtëpisë së...

Ndiqni drejtpërdrejt eklipsin më të gjatë hënor të këtij shekulli

Eklipsi i sotëm i pjesshëm i Hënës do të zgjasë tre orë e 28 minuta, i cili do të jetë më i gjati në...

Kompania amerikane dizajnon ndërtesat e larta që largojnë 1,000 tonelata karbon nga atmosfera, ekuivalent me 48,500 pemë

Ideja që rrokaqiejt mund të largojnë karbonin nga atmosfera mund të tingëllojë si diçka nga filmat fanta-shkencë, por ato së shpejti mund të bëhen...

Voton Hashim Thaçi, qytetari mahitet duke thënë se ish-presidenti ia ka marrë emrin dhe mbiemrin

Një qytetar nga Prishtina ka habitur të gjithë në ditën e zgjedhjeve. Hashim Thaçi është qytetari nga Prishtina i cili la të habitur edhe gazetaren,...

Me veturë ‘modeste’ shkon për të votuar ish-kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës

Ish-kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar sot. Ai edhe këtë herë është parë...

Mbeti i habitur kur kamera në zilen e shtëpisë kapi një objekt me tre drita vezulluese, ngriti çështjen se mund të kishte qenë UFO

Një burrë nga Anglia u trondit pasi kamera e tij në derën e shtëpisë filmoi ‘objekt UFO’ duke fluturuar mbi shtëpinë e tij. Pamjet e...

Bezos: Hapësira do të jetë shtëpia e njerëzimit dhe Toka do të vizitohet për pushime

Miliarderi Jeff Bezos thotë se në të ardhmen, hapësira do të jetë shtëpia e njerëzimit dhe njerëzit do të vizitojnë Tokën për pushime. Sipas medieve...

“Keni fituar 1 milionë dollarë”, e reja merr telefonatën e papritur pasi bëri vaksinën

Një e re australiane u bë milionere krejt rastësisht, vetëm falë faktit që vendosi të vaksinohej, duke u kujdesur për shëndetin e saj. Australia organizoi...

Katër astronautë arrijnë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës: Do të qëndrojnë gjashtë muaj

Katër astronautë, duke përfshirë tre nga NASA dhe një nga ESA, mbërritën sot në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (MS S) me një kapsulë “Crew...

Brenda jahtit më të madh në botë që kushton 600 milionë dollarë, ka 39 apartamente që shiten me çmim fillestar prej 11 milionë

Renderi zyrtar i enterierit është zbuluar sa i përket jahtit më të madh në botë, Somnio, që do të shërbej si “strehë” për njerëzit...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...