12.5 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Dokumentari kushtuar Ukrainës merr çmim në BAFTA

Është më e rëndësishme se kurrë të flitet për Ukrainën në BAFTA, tha regjisori Mstyslav Chernov në ceremoninë e ndarjes së çmimeve. Dokumentari – i...

BAFTA Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Është mbajtur ceremonia e BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar. Aktorët e Hollivudit,...

Vdiq dhe u varros Burhan Pagarusha, vëllau i Nexhmijes – Bardhyl Meta me fjalë e emocionuese

Burhan Pagarusha, njëri prej vëllëzërve të divës shqiptare të muzikës, Nexhmije Pagarusha, ka ndërruar jetë në këtë 16 shkurt në Zvicër, në moshën 75...

Haraqija porosi Gazit: Pas shtatores së Rugovës, nga një edhe për Ymer Muhaxherin dhe Ramiz Zekën

Ish-Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve dhe ish zyrtari i lartë i LDK-së Astrit Haraqija ka folur në media, pas një pauze 3 vjeçare. I...

Të vegjëlit e kopshtit ‘Brezi i Artë’ i Pejës, u pritën nga Presidentja

Një grup fëmijësh të Kopshtit 'Brezi i Artë' nga Peja me drejtuese, mësuesen e njohur Njomëza Pllunci Gjikolli dhe stafin e saj, me rastin...

Nagavci e Kelmendi shkruajnë për investimet e Ministrisë në Universitetin ‘Haxhi Zeka’

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arbërie Nagavci dhe zëvendësministri i kësaj ministrie Taulant Kelmendi, që është edhe Kryetar i VV-së në Pejë, kanë...

5 vjet pa Hivzi Krasniqin: Shumëçka do ishte më e varfër në kulturën dhe radiofoninë kosovare pa rolin 40 vjeçar të tij

Janë shënuar sot 5 vjet nga vdekja e mjeshtrit të vargjeve dhe maestros së Radio-gazetarisë kosovare Hivzi Krasniqin. Hivzi Krasniqi ndërroi jetë më 15 Shkurt...

Muhaxheri: Në përurimin e shtatores së Rugovës, në Pejë vijnë edhe kryetarët e Egerit dhe Kozencës

Kryetari i komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri ka folur për përgatitjet e fundit që po bëhen për shënimin e 16 vjetorit të pavarësisë së...

mulla Musli Arifaj edhe një mandat në krye të BIK-ut në Pejë

Këshilli i Bashkësisë Islame të Pejës ka bërë të ditur se Kryesia qendrore e BIK-ut ka riemëruar edhe për një mandat 4 vjeçar Kryetarin...

Të shtunë në Pejë zbulohet shtatorja e presidetit Rugova,pritet të marrin pjesë Presidentja e Kozenca dhe nënpresidenti I EGER-Hungari

Të shtunën me 17 shkurt në Parkun e Paqes në Pejë zbulohet President Rugova ,park ky I cili mbanë edhe emrin e Presidentit Historik. Në...

Gjendet në Siçili Kurani më i vjetër në botë

Një fragment i Kuranit që daton në shekullin e 9-të pas Krishtit është dëshmia më e vjetër e shkruar e pranisë myslimane në Siçili...

Filharmonia e Kosovës nis përgatitjet për 16-vjetorin e Pavarësisë

Filharmonia e Kosovës ka nisur përgatitjet për koncertin në shënim të 16-vjetorit të Pavarësisë. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka treguar se në koncert...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Dokumentari kushtuar Ukrainës merr çmim në BAFTA

Është më e rëndësishme se kurrë të flitet për Ukrainën në BAFTA, tha regjisori Mstyslav Chernov në ceremoninë e ndarjes së çmimeve. Dokumentari – i...

BAFTA Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Është mbajtur ceremonia e BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar. Aktorët e Hollivudit,...

Vdiq dhe u varros Burhan Pagarusha, vëllau i Nexhmijes – Bardhyl Meta me fjalë e emocionuese

Burhan Pagarusha, njëri prej vëllëzërve të divës shqiptare të muzikës, Nexhmije Pagarusha, ka ndërruar jetë në këtë 16 shkurt në Zvicër, në moshën 75...

Haraqija porosi Gazit: Pas shtatores së Rugovës, nga një edhe për Ymer Muhaxherin dhe Ramiz Zekën

Ish-Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve dhe ish zyrtari i lartë i LDK-së Astrit Haraqija ka folur në media, pas një pauze 3 vjeçare. I...

Të vegjëlit e kopshtit ‘Brezi i Artë’ i Pejës, u pritën nga Presidentja

Një grup fëmijësh të Kopshtit 'Brezi i Artë' nga Peja me drejtuese, mësuesen e njohur Njomëza Pllunci Gjikolli dhe stafin e saj, me rastin...

Nagavci e Kelmendi shkruajnë për investimet e Ministrisë në Universitetin ‘Haxhi Zeka’

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arbërie Nagavci dhe zëvendësministri i kësaj ministrie Taulant Kelmendi, që është edhe Kryetar i VV-së në Pejë, kanë...

5 vjet pa Hivzi Krasniqin: Shumëçka do ishte më e varfër në kulturën dhe radiofoninë kosovare pa rolin 40 vjeçar të tij

Janë shënuar sot 5 vjet nga vdekja e mjeshtrit të vargjeve dhe maestros së Radio-gazetarisë kosovare Hivzi Krasniqin. Hivzi Krasniqi ndërroi jetë më 15 Shkurt...

Muhaxheri: Në përurimin e shtatores së Rugovës, në Pejë vijnë edhe kryetarët e Egerit dhe Kozencës

Kryetari i komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri ka folur për përgatitjet e fundit që po bëhen për shënimin e 16 vjetorit të pavarësisë së...

mulla Musli Arifaj edhe një mandat në krye të BIK-ut në Pejë

Këshilli i Bashkësisë Islame të Pejës ka bërë të ditur se Kryesia qendrore e BIK-ut ka riemëruar edhe për një mandat 4 vjeçar Kryetarin...

Të shtunë në Pejë zbulohet shtatorja e presidetit Rugova,pritet të marrin pjesë Presidentja e Kozenca dhe nënpresidenti I EGER-Hungari

Të shtunën me 17 shkurt në Parkun e Paqes në Pejë zbulohet President Rugova ,park ky I cili mbanë edhe emrin e Presidentit Historik. Në...

Gjendet në Siçili Kurani më i vjetër në botë

Një fragment i Kuranit që daton në shekullin e 9-të pas Krishtit është dëshmia më e vjetër e shkruar e pranisë myslimane në Siçili...

Filharmonia e Kosovës nis përgatitjet për 16-vjetorin e Pavarësisë

Filharmonia e Kosovës ka nisur përgatitjet për koncertin në shënim të 16-vjetorit të Pavarësisë. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka treguar se në koncert...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...