21 C
Pec
E hënë, 12 Prill, 2021

Lajçak: Marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh, nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak tha se marrëveshja është “teknikisht e realizueshme brenda disa muajsh, nëse të dy palët...

765 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar, 730 prej tyre në oksigjenoterapi

Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 937 persona janë të hospitalizuar në QKUK dhe spitalet tjera rajonale, ndërkaq nga ta, 765...

Daut Haradinaj uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook iu uroi të gjithë̈ besimtarëve të fesë̈ islame, muajin...

Konjufca takohet me ambasadorin e Austrisë, flasin për menaxhimin e pandemisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, sot ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë  Christoph Weidinger. Ambasadori Austriak në Kosovë,...

PDK: Kurti e ka prioritet fushatën për zgjedhjet në Shqipëri, e jo sigurimin e vaksinave për qytetarët

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka akuzuar Qeverinë Kurti se është duke dështuar në menaxhimin me pandeminë COVID-19. Tahiri në një konferencë...

Tërnava: Gjatë Ramazanit, të respektohen masat kundër pandemisë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar besimtarët myslimanë në Kosovë për Muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili nis më 13 prill. Në një...

Vdekja e Remzi Balokut, ngushëllon ish-kryetari i Pejës Ali Berisha

Me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, themeluesit të ilegales për bashkim, dhe kryetarit të shoqatës së ish-të...

Kurti: Programi qeverisës do të reflektojë kërkesat, të drejtat dhe nevojat e qytetarëve

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se Plani i Punës së Qeverisë së shpejti do të miratohet  dhe do të dërgohet edhe në Kuvend për...

Si shkak i punimeve në Gypin DN 350, disa pjesë Pejës, pa ujë deri në ora 19:00

Zyra Rajonale për Media e KRU ‘Hidrodrini’ në Pejë ka njoftuar për ndërprerje të furnizmit me ujë në disa lagje dhe Bashkësi Teritoriale të...

Agjencia e Arkivave hap dy ekspozita, për demonstratat e vitit 1981 dhe 70-vjetorin e themelimit

Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës ka hapur ekspozitën: “Vullkani” i Republikës, për nder të 40-vjetorit të demonstratave të viti 1981, raporton Ekonomia Online. Gjithashtu...

Abdixhiku: Qeveria ka braktisur njerëzit e vet, ka zgjedhur të jetë opozitë në një tjetër shtet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kritikuar kryeministrin Kurti dhe ministrat e deputetët e pozitës, për përfshirje në fushatën zgjedhore në...

Dënohen 835 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Masat antiCOVID-19 po vazhdojnë të mos gjejnë zbatim në Kosovë. Policia e Kosovës vetëm gjatë së dielës policia ka shqiptuar 835 gjoba për mosrespektim...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Lajçak: Marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh, nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak tha se marrëveshja është “teknikisht e realizueshme brenda disa muajsh, nëse të dy palët...

765 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar, 730 prej tyre në oksigjenoterapi

Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 937 persona janë të hospitalizuar në QKUK dhe spitalet tjera rajonale, ndërkaq nga ta, 765...

Daut Haradinaj uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook iu uroi të gjithë̈ besimtarëve të fesë̈ islame, muajin...

Konjufca takohet me ambasadorin e Austrisë, flasin për menaxhimin e pandemisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, sot ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë  Christoph Weidinger. Ambasadori Austriak në Kosovë,...

PDK: Kurti e ka prioritet fushatën për zgjedhjet në Shqipëri, e jo sigurimin e vaksinave për qytetarët

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka akuzuar Qeverinë Kurti se është duke dështuar në menaxhimin me pandeminë COVID-19. Tahiri në një konferencë...

Tërnava: Gjatë Ramazanit, të respektohen masat kundër pandemisë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar besimtarët myslimanë në Kosovë për Muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili nis më 13 prill. Në një...

Vdekja e Remzi Balokut, ngushëllon ish-kryetari i Pejës Ali Berisha

Me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, themeluesit të ilegales për bashkim, dhe kryetarit të shoqatës së ish-të...

Kurti: Programi qeverisës do të reflektojë kërkesat, të drejtat dhe nevojat e qytetarëve

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se Plani i Punës së Qeverisë së shpejti do të miratohet  dhe do të dërgohet edhe në Kuvend për...

Si shkak i punimeve në Gypin DN 350, disa pjesë Pejës, pa ujë deri në ora 19:00

Zyra Rajonale për Media e KRU ‘Hidrodrini’ në Pejë ka njoftuar për ndërprerje të furnizmit me ujë në disa lagje dhe Bashkësi Teritoriale të...

Agjencia e Arkivave hap dy ekspozita, për demonstratat e vitit 1981 dhe 70-vjetorin e themelimit

Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës ka hapur ekspozitën: “Vullkani” i Republikës, për nder të 40-vjetorit të demonstratave të viti 1981, raporton Ekonomia Online. Gjithashtu...

Abdixhiku: Qeveria ka braktisur njerëzit e vet, ka zgjedhur të jetë opozitë në një tjetër shtet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kritikuar kryeministrin Kurti dhe ministrat e deputetët e pozitës, për përfshirje në fushatën zgjedhore në...

Dënohen 835 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Masat antiCOVID-19 po vazhdojnë të mos gjejnë zbatim në Kosovë. Policia e Kosovës vetëm gjatë së dielës policia ka shqiptuar 835 gjoba për mosrespektim...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...