4.6 C
Pec
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Mehaj: Kosova e ka vendin në NATO

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë Kosova e ka vendin në NATO. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar...

Escobar kërkon zbatimin e Asociacionit: 70 mijë serbë në veri, duhet ta gjejmë një zgjidhje për ta

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se një zgjidhje për 70 mijë qytetarët serbë në veri, duhet...

Flet motra tjetër e 35-vjeçares së vrarë në QKUK: Problemet i pamë që në ditën e parë të martesës

Shukrie Magashi, motra e 35-vjeçares që është vrarë mbrëmë ka dhënë detaje të reja për raportet problematike të çiftit. “Ditën e parë pas martesës motra...

Një i dënuar ikë nga burgu në Smrekonicë

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton se i dënuari, A. H sot është larguar nga Qendra Korrektuese Smrekonicës. Sipas një njoftimi, mungesa e tij është...

Kurti takohet me ish-deputeten e Parlamentit Evropian, Doris Pack

Kryeministri i Republikës së Kosovës, priti sot në një takim miqësor miken e vendit tonë, ish-deputeten e Parlamentit Evropian nga radhët e CDU-së gjermane...

​Seanca e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt vazhdon nesër në Hagë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, ka përfunduar seanca e Apelit në të cilën mbrojtja e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, ka...

Lajçak: Po përgatiteshin konfrontime serioze në veri para marrëveshjes për targat

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se para marrëveshjes për targat e veturave, që u arrit...

Vrasja e shtatzënës, Kurti: I gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë duhet të japë dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se “i gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë” në vrasjen makabër të 35-vjeçares H.M nga ish-bashkëshorti Sokol Halili, duhet...

Rikonfirmohet mbështetja e Qeverisë për personat me aftësi të kufizuara

Drejtuesi i Forumit Kosovar i Aftësisë së Kufizuar Bujar Kadriu u prit të enjëten nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Drejtorin...

Avokati i Haradinajt thotë se nëse nuk rrëzohen akuzat, duhet të ulet dënimi

Avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman ka thënë se turpi gjykues ka shqiptuar dënim shumë të lartë për dy ish-krerët e Organizatës së Veteranëve...

Haxhiu: Dhuna ndaj grave një realitet i hidhur prezent edhe në komunitetet jo shumicë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu mori pjesë në tryezën e organizuar në Prizren, me përfaqësues të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian. Ajo me këtë rast...

Protesta në Prishtinë, kërkohet që vrasja e grave nga burrat të trajtohet si urgjencë kombëtare

Qindra njerëz ishin mbledhur për të protestuar para Qeverisë së Kosovës pas vrasjes së mbrëmshme të shtatzënës, 35 vjeçare, para Klinikës së Gjinekologjisë në...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Mehaj: Kosova e ka vendin në NATO

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë Kosova e ka vendin në NATO. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar...

Escobar kërkon zbatimin e Asociacionit: 70 mijë serbë në veri, duhet ta gjejmë një zgjidhje për ta

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se një zgjidhje për 70 mijë qytetarët serbë në veri, duhet...

Flet motra tjetër e 35-vjeçares së vrarë në QKUK: Problemet i pamë që në ditën e parë të martesës

Shukrie Magashi, motra e 35-vjeçares që është vrarë mbrëmë ka dhënë detaje të reja për raportet problematike të çiftit. “Ditën e parë pas martesës motra...

Një i dënuar ikë nga burgu në Smrekonicë

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton se i dënuari, A. H sot është larguar nga Qendra Korrektuese Smrekonicës. Sipas një njoftimi, mungesa e tij është...

Kurti takohet me ish-deputeten e Parlamentit Evropian, Doris Pack

Kryeministri i Republikës së Kosovës, priti sot në një takim miqësor miken e vendit tonë, ish-deputeten e Parlamentit Evropian nga radhët e CDU-së gjermane...

​Seanca e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt vazhdon nesër në Hagë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, ka përfunduar seanca e Apelit në të cilën mbrojtja e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, ka...

Lajçak: Po përgatiteshin konfrontime serioze në veri para marrëveshjes për targat

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se para marrëveshjes për targat e veturave, që u arrit...

Vrasja e shtatzënës, Kurti: I gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë duhet të japë dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se “i gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë” në vrasjen makabër të 35-vjeçares H.M nga ish-bashkëshorti Sokol Halili, duhet...

Rikonfirmohet mbështetja e Qeverisë për personat me aftësi të kufizuara

Drejtuesi i Forumit Kosovar i Aftësisë së Kufizuar Bujar Kadriu u prit të enjëten nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Drejtorin...

Avokati i Haradinajt thotë se nëse nuk rrëzohen akuzat, duhet të ulet dënimi

Avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman ka thënë se turpi gjykues ka shqiptuar dënim shumë të lartë për dy ish-krerët e Organizatës së Veteranëve...

Haxhiu: Dhuna ndaj grave një realitet i hidhur prezent edhe në komunitetet jo shumicë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu mori pjesë në tryezën e organizuar në Prizren, me përfaqësues të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian. Ajo me këtë rast...

Protesta në Prishtinë, kërkohet që vrasja e grave nga burrat të trajtohet si urgjencë kombëtare

Qindra njerëz ishin mbledhur për të protestuar para Qeverisë së Kosovës pas vrasjes së mbrëmshme të shtatzënës, 35 vjeçare, para Klinikës së Gjinekologjisë në...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...