25.7 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Grejpfruti, vetitë e jashtëzakonshme të tij që ndoshta si keni ditur

Grejpfrut është një frut me veti të panumërta të dobishme për trupin. Një gotë me lëng grejpfrut do të sjellë, përveç vitaminës C, kaliumin,...

Banania lufton edhe depresionin

Banania njihet si një frut që lufton stresin dhe depresionin. Bananet përmbajnë tre lloje sheqernash natyralë dhe fibra, të cilat luftojnë edhe një sërë...

Cilësia e ujit dhe keqpërdorimet në Deçan, Cena takon përfaqësuesit komunal

Kryeshefi Ekzekutiv i KRU 'Hidrodrini'-Pejë ing. Dri Cena, me bashkëpunëtorë të lartë dhe ata të Njësisë Operative përkatëse ka pritur në takim kryesuesin e...

Temperaturat e larta, Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit apelon qytetarët dhe bjeshkatarët: Mos ndizni zjarre në male

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës iu kanë bërë thirrje qytetarëve dhe bjeshkatarëve që të mos ndezin zjarr në male duke rrezikuar përhapjen e...

Festivali i zbritjeve: ngjarja më unike e vitit po ndodhë në Comodita Home!

Brendi më i njohur për produktet e shtëpisë Comodita Home, ka nisur edicionin e 5’të të festivalit madhështor të zbritjeve duke i përfshirë produktet...

Universiteti “Haxhi Zeka”: Ka filluar edicioni i tretë të Universitetin Veror “UNISUM”

Universiteti "Haxhi Zeka", për të tretin vit radhazi, ka kënaqësinë të njoftojë se pas një pune të suksesshme përgatitore sot solemnisht filluan ligjëratat në...

Këto janë shenjat që organizmi ka filluar të plaket

Nëse ndoshta kjo gjë ju ndodh juve, përpiquni që të mos e injoroni shëndetin tuaj. Problemet me aknet Kjo mund të jetë mungesë e zinkut. Mund...

Ikona e Pejës, Ali Nela përjetësohet në vendin ku për 47 vjet la gjurmë e kujtime të bukura

Dy qytetar nga Peja, Fisnik Haxhihasani dhe Arber Berisha kanë publikuar një foto tek pllaka përkujtimore për bashkëqytetarin Ali Nela në vendin e mbiquajtur...

Hoti: Kosova po bëhet atraktive për turistët ndërkombëtar

Kosova e ka përmbyllur vitin 2023 me një rritje mbresëlënëse të numrit të turistëve, duke regjistruar një rritje prej 28.6 përqind. Ky trend pozitiv,...

Përse duhet të konsumojmë rukolën?

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Organi Shtetëror Qeveritar, akrediton Laboratorin e KRU ‘Hidrodrini’

Hap i madh dhe i rëndësishëm në ngritjen dhe avancimin e mëtejshëm të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit 'Hidrodrini', është cilësuar Akreditimi që i është...

Mosha veç numër, Afërdita Paqarada feston ditëlindjen e 52-të

Ish-miss Kosova, Afërdita Paqarada feston sot ditëlindjen. Ditën e sotme ajo mbush plotë 52 vite jetë. Edhe pse nënë e dy fëmijëve, ka arritur të...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Grejpfruti, vetitë e jashtëzakonshme të tij që ndoshta si keni ditur

Grejpfrut është një frut me veti të panumërta të dobishme për trupin. Një gotë me lëng grejpfrut do të sjellë, përveç vitaminës C, kaliumin,...

Banania lufton edhe depresionin

Banania njihet si një frut që lufton stresin dhe depresionin. Bananet përmbajnë tre lloje sheqernash natyralë dhe fibra, të cilat luftojnë edhe një sërë...

Cilësia e ujit dhe keqpërdorimet në Deçan, Cena takon përfaqësuesit komunal

Kryeshefi Ekzekutiv i KRU 'Hidrodrini'-Pejë ing. Dri Cena, me bashkëpunëtorë të lartë dhe ata të Njësisë Operative përkatëse ka pritur në takim kryesuesin e...

Temperaturat e larta, Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit apelon qytetarët dhe bjeshkatarët: Mos ndizni zjarre në male

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës iu kanë bërë thirrje qytetarëve dhe bjeshkatarëve që të mos ndezin zjarr në male duke rrezikuar përhapjen e...

Festivali i zbritjeve: ngjarja më unike e vitit po ndodhë në Comodita Home!

Brendi më i njohur për produktet e shtëpisë Comodita Home, ka nisur edicionin e 5’të të festivalit madhështor të zbritjeve duke i përfshirë produktet...

Universiteti “Haxhi Zeka”: Ka filluar edicioni i tretë të Universitetin Veror “UNISUM”

Universiteti "Haxhi Zeka", për të tretin vit radhazi, ka kënaqësinë të njoftojë se pas një pune të suksesshme përgatitore sot solemnisht filluan ligjëratat në...

Këto janë shenjat që organizmi ka filluar të plaket

Nëse ndoshta kjo gjë ju ndodh juve, përpiquni që të mos e injoroni shëndetin tuaj. Problemet me aknet Kjo mund të jetë mungesë e zinkut. Mund...

Ikona e Pejës, Ali Nela përjetësohet në vendin ku për 47 vjet la gjurmë e kujtime të bukura

Dy qytetar nga Peja, Fisnik Haxhihasani dhe Arber Berisha kanë publikuar një foto tek pllaka përkujtimore për bashkëqytetarin Ali Nela në vendin e mbiquajtur...

Hoti: Kosova po bëhet atraktive për turistët ndërkombëtar

Kosova e ka përmbyllur vitin 2023 me një rritje mbresëlënëse të numrit të turistëve, duke regjistruar një rritje prej 28.6 përqind. Ky trend pozitiv,...

Përse duhet të konsumojmë rukolën?

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Organi Shtetëror Qeveritar, akrediton Laboratorin e KRU ‘Hidrodrini’

Hap i madh dhe i rëndësishëm në ngritjen dhe avancimin e mëtejshëm të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit 'Hidrodrini', është cilësuar Akreditimi që i është...

Mosha veç numër, Afërdita Paqarada feston ditëlindjen e 52-të

Ish-miss Kosova, Afërdita Paqarada feston sot ditëlindjen. Ditën e sotme ajo mbush plotë 52 vite jetë. Edhe pse nënë e dy fëmijëve, ka arritur të...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...