1.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Pamje nga vendi i ngjarjes, si u qëllua ish-kryetari i Komunës së Velipojës, reagon policia

ABC siguron pamje nga zona në qendër të Shkodrës ku pasditen e sotme është plagosur me armë zjarri silenciator ish-kryetari i komunës së Velipojës Pashko...

SHQIPËRI: Hapet për qarkullim Rruga e Arbërit

Tanimë edhe zyrtarisht është hapur Rruga e Arbërit, e cila konsiderohet si një zhvillim i rëndësishëm infrastrukturor. Mbi 80 për qind e këtij aksi rrugor...

Vuçiq: Një faktor i jashtëm shkatërroi Jugosllavinë, jam i sigurt se nuk do ta njohim Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se faktori i jashtëm ishte çelësi i shpërbërjes së Jugosllavisë. ”Kur filluam dialogun, të gjithë patën mundësinë, si...

Zbardhet Kukësi, nisin reshjet e para të borës

Kukësi është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga bora. Reshjet e para kanë nisur në në zonat e thella malore si Novosej, Shishtavec, Borje...

Moti i keq, reshjet dhe përmbytjet anulojnë festimet në Vlorë

Moti në vend nuk ka shpërblyer të gjithë ata që kishin menduar të festonin ditën e pavarësisë në qytetin e Vlorës. Reshjet që kanë përfshirë...

Mesazhi i Macron për Shqipërinë: Ju mbështesim për në BE

Presidenti Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Ditës së Pavarësisë. Teksa përcjell përgëzimet në...

Javën e ardhshme arrijnë në Maqedoni trupat e viktimave në tragjedinë në Bullgari

Trupat e 45 viktimave në tragjedinë e rëndë në Bullgari do të transportohen në vend javën e ardhshme. Pasi prokuroria e Maqedonisë së Veriut...

NATO bën një urim të veçantë për Shqipërinë me rastin e Ditës së Pavarësisë

NATO ka uruar Shqipërinë në ditën e Pavarësisë. Përmes një fotografie të uniformës ushtarake të Shqipërisë, në rrjetin social Facebook, NATO i ka kërkuar ndjekësve...

Në Shqipëri 4 viktima dhe 418 raste pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë raporton se 4 persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Shqipëri në 24 orët e fundit. Në buletinin...

28 Nëntori në Luginë, vendosen flamuj kuq e zi në Komunën e Bujanocit

Me rastin e festës së Flamurit, përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, flamuj kuq e zi janë vendosur sot në ndërtesën e Komunës dhe Këshillit...

Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese...

Vdes një 24-vjeçar shqiptar në një aksident në Itali

Një 24 vjeçar shqiptar ka vdekur si pasojë e një aksidenti në Itali. I riu Florenc Kasa, natën e djeshme ka humbur kontrollin e makinës...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Pamje nga vendi i ngjarjes, si u qëllua ish-kryetari i Komunës së Velipojës, reagon policia

ABC siguron pamje nga zona në qendër të Shkodrës ku pasditen e sotme është plagosur me armë zjarri silenciator ish-kryetari i komunës së Velipojës Pashko...

SHQIPËRI: Hapet për qarkullim Rruga e Arbërit

Tanimë edhe zyrtarisht është hapur Rruga e Arbërit, e cila konsiderohet si një zhvillim i rëndësishëm infrastrukturor. Mbi 80 për qind e këtij aksi rrugor...

Vuçiq: Një faktor i jashtëm shkatërroi Jugosllavinë, jam i sigurt se nuk do ta njohim Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se faktori i jashtëm ishte çelësi i shpërbërjes së Jugosllavisë. ”Kur filluam dialogun, të gjithë patën mundësinë, si...

Zbardhet Kukësi, nisin reshjet e para të borës

Kukësi është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga bora. Reshjet e para kanë nisur në në zonat e thella malore si Novosej, Shishtavec, Borje...

Moti i keq, reshjet dhe përmbytjet anulojnë festimet në Vlorë

Moti në vend nuk ka shpërblyer të gjithë ata që kishin menduar të festonin ditën e pavarësisë në qytetin e Vlorës. Reshjet që kanë përfshirë...

Mesazhi i Macron për Shqipërinë: Ju mbështesim për në BE

Presidenti Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Ditës së Pavarësisë. Teksa përcjell përgëzimet në...

Javën e ardhshme arrijnë në Maqedoni trupat e viktimave në tragjedinë në Bullgari

Trupat e 45 viktimave në tragjedinë e rëndë në Bullgari do të transportohen në vend javën e ardhshme. Pasi prokuroria e Maqedonisë së Veriut...

NATO bën një urim të veçantë për Shqipërinë me rastin e Ditës së Pavarësisë

NATO ka uruar Shqipërinë në ditën e Pavarësisë. Përmes një fotografie të uniformës ushtarake të Shqipërisë, në rrjetin social Facebook, NATO i ka kërkuar ndjekësve...

Në Shqipëri 4 viktima dhe 418 raste pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë raporton se 4 persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Shqipëri në 24 orët e fundit. Në buletinin...

28 Nëntori në Luginë, vendosen flamuj kuq e zi në Komunën e Bujanocit

Me rastin e festës së Flamurit, përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, flamuj kuq e zi janë vendosur sot në ndërtesën e Komunës dhe Këshillit...

Pahor në Beograd: Jam i shqetësuar për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor deklaroi sot në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se është i shqetësuar për disa procese...

Vdes një 24-vjeçar shqiptar në një aksident në Itali

Një 24 vjeçar shqiptar ka vdekur si pasojë e një aksidenti në Itali. I riu Florenc Kasa, natën e djeshme ka humbur kontrollin e makinës...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...