10.1 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Kosova më pranë anëtarësimit në KiE, Begaj: Pritet vetëm hapi final, i cili shënon momentin e merituar për të festuar

Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetur vendimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për miratimin e anëtarësimit të Kosovës në këtë institucion ndërkombëtar. Begaj falënderoi...

Rama: Këshillit të Europës i mungon një gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm, Kosova

Asambleja Parlamentare ka votuar PRO që Kosova të avancojë edhe më tej drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës. E rreth kësaj ka reaguar edhe Kryeministri...

Berisha pas votimit në Asamblenë e KiE për Kosovën: Urime, ditë historike!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas votimit për Kosovën në Asamblenë e Këshillit të Europës. Përmes një postimi në Facebook, Berisha ka përshëndetur...

Dorëzohet Dacic: Asambleja Parlamentare e KiE pritet ta miratojë pranimin e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës, pritet që këtë të martë ta miratojë raportin...

SHQIPËRI: Media spanjolle e konsideron destinacioni autentik më i përballueshëm në Evropë

E konsideruar si Karaibet Evropiane, Shqipëria është një nga destinacionet më autentike dhe të përballueshme në Evropë, plot me pasuri natyrore dhe ndikime kulturore...

Paralajmërimi i Vuçiqit: Franca do ta shtyjë vendimin e 16 majit

Votimin e Asamblesë Parlamentare të martën e 16 prillit në Strasburg, në favor të anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës, Serbia e konsideron...

Ministria e Brendshme e BeH-së miratoi hyrjen në Bosnje dhe Hercegovinë për studentët nga Kosova, pa dokumente të vlefshme udhëtimi

  Është mbajtur seanca e 28-të e jashtëzakonshme telefonike e Këshillit të Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës. Këshilli i Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës, me propozim të Ministrisë së Sigurisë,...

Vuçiq pas ndalimit të Sofronijeviqit: Do të arrestohen të gjithë ata që shkelin rendin kushtetues të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar të dielën se çdokush që shkel rendin kushtetues të Republikës së Serbisë “do të arrestohet dhe ndiqet...

Vuçiqi e bëri të kryer, Franca e “bllokon” shitjen e avionëve luftarakë Rafale – për disa arsye

Pak ditë pasi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq foli për një marrëveshje ndërmjet Serbisë dhe Francës që që Beogradi të blejë 12 aeroplanë luftarakë francezë,...

SHQIPËRI: Rama dënon sulmin ndaj Izraelit, i paprecedentë që përbën kërcënim për destaibilizim të rajonit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Në një postim “X”, Rama ka shkruar se Shqipëria e dënon sulmin e...

Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Malit të Zi, ish-kryeprokurori special, Millivoje Katniq, dhe ish-zyrtari i lartë i policisë, Zoran Llazoviq, u arrestuan mëngjesin...

“Shqipëria dënon sulmin ndaj Izraelit”, Begaj: Shpresojmë mos të ketë përshkallëzim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar me anë të një statusi në platformën “X” lidhur me sulmin e ndodhur mes 13 dhe 14...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Kosova më pranë anëtarësimit në KiE, Begaj: Pritet vetëm hapi final, i cili shënon momentin e merituar për të festuar

Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetur vendimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për miratimin e anëtarësimit të Kosovës në këtë institucion ndërkombëtar. Begaj falënderoi...

Rama: Këshillit të Europës i mungon një gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm, Kosova

Asambleja Parlamentare ka votuar PRO që Kosova të avancojë edhe më tej drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës. E rreth kësaj ka reaguar edhe Kryeministri...

Berisha pas votimit në Asamblenë e KiE për Kosovën: Urime, ditë historike!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas votimit për Kosovën në Asamblenë e Këshillit të Europës. Përmes një postimi në Facebook, Berisha ka përshëndetur...

Dorëzohet Dacic: Asambleja Parlamentare e KiE pritet ta miratojë pranimin e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës, pritet që këtë të martë ta miratojë raportin...

SHQIPËRI: Media spanjolle e konsideron destinacioni autentik më i përballueshëm në Evropë

E konsideruar si Karaibet Evropiane, Shqipëria është një nga destinacionet më autentike dhe të përballueshme në Evropë, plot me pasuri natyrore dhe ndikime kulturore...

Paralajmërimi i Vuçiqit: Franca do ta shtyjë vendimin e 16 majit

Votimin e Asamblesë Parlamentare të martën e 16 prillit në Strasburg, në favor të anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës, Serbia e konsideron...

Ministria e Brendshme e BeH-së miratoi hyrjen në Bosnje dhe Hercegovinë për studentët nga Kosova, pa dokumente të vlefshme udhëtimi

  Është mbajtur seanca e 28-të e jashtëzakonshme telefonike e Këshillit të Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës. Këshilli i Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës, me propozim të Ministrisë së Sigurisë,...

Vuçiq pas ndalimit të Sofronijeviqit: Do të arrestohen të gjithë ata që shkelin rendin kushtetues të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar të dielën se çdokush që shkel rendin kushtetues të Republikës së Serbisë “do të arrestohet dhe ndiqet...

Vuçiqi e bëri të kryer, Franca e “bllokon” shitjen e avionëve luftarakë Rafale – për disa arsye

Pak ditë pasi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq foli për një marrëveshje ndërmjet Serbisë dhe Francës që që Beogradi të blejë 12 aeroplanë luftarakë francezë,...

SHQIPËRI: Rama dënon sulmin ndaj Izraelit, i paprecedentë që përbën kërcënim për destaibilizim të rajonit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit. Në një postim “X”, Rama ka shkruar se Shqipëria e dënon sulmin e...

Mali i Zi arreston ish-kryeprokurorin special

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Malit të Zi, ish-kryeprokurori special, Millivoje Katniq, dhe ish-zyrtari i lartë i policisë, Zoran Llazoviq, u arrestuan mëngjesin...

“Shqipëria dënon sulmin ndaj Izraelit”, Begaj: Shpresojmë mos të ketë përshkallëzim

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar me anë të një statusi në platformën “X” lidhur me sulmin e ndodhur mes 13 dhe 14...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...