18.2 C
Pec
E diel, 1 Gusht, 2021

Rita Ora duket e mahnitshme në ditëlindjen e shoqes së saj

Këngëtarja Rita Ora aktualisht është e vendosur në Los Angeles pas punës në Australi. Ajo shijoi udhëtimin në Las Vegas, ku ndau disa foto...

Dani: Juve ju pre rruga, e ne na u ngri gjaku dhe zemrat

Dhjetë mërgimtarë shqiptarë tashmë janë konfirmuar se kanë vdekur e mbi 40 të tjerë janë lënduar në një aksident tragjik që ka ndodhur mëngjesin...

Linda Halimi publikon këngën e re “Amin”, vjen me paraqitje atraktive në klip

Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi, e njohur me emrin artistik si Lindita, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. “Amin” titullohet kënga...

Rita Ora reagon pas fitores së Distria Krasniqit: Kosova lë gjurmë në “Tokio 2020”

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë Kosovën duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Ajo fitoi tri ndeshjet...

LAJM I MADH: Dua flet për mundësinë e të bërit një këngë në shqip

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, gjatë këtyre ditëve po qëndron në Shqipëri. Ajo është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, dhe me...

Dua Lipa publikon fotografi nga vizita në Tiranë: Jam e nderuar që ndodhem këtu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë një vizite befasuese në Tiranë, ku i ka përcjellë nga punimet e ndërtimit të një...

“Më e mirë nëna se e bija”, Erion Veliaj e komplimenton nënën e Dua Lipës

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është duke qëndruar në Tiranë. Së bashku me të janë parë edhe familjarët e saj e i dashuri...

Edi Rama takon Dua Lipën: Çfarë çike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po ndihet krenar me këngëtaren shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa, e cila thotë se ka kapur qiellin e botës...

Lahaj me koncert recital në Prishtinë

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, do të mbajë një tjetër koncert recital në Prishtinë. Bëhet fjalë për koncertin e ashtuquajtur “Ramë...

Albumi i Dua Lipës është i pari nga një femër në këtë dekadë, që kaloi mbi gjashtë muaj qëndrimi në top 10 të albumeve...

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk kanë të ndalur. Albumi i saj “Future Nostalgia” ishte albumi më i dëgjuar në kategorinë...

Jennifer Lopez merr gjithë vëmendjen ne Los Angeles

Jennifer Lopez u vesh për të bërë përshtypje ndërsa drejtohej dje (e martë) në një nga zyrat e saj në Los Angeles. Këngëtarja 51-vjeçare veshi...

Kanye West e përshkruan “si në burg” jetën me Kim në këngën “Welcome to My Life”

Reperi Kanye West ka organizuar një festë në Las Vegas për albumin e tij të ri dhe ftoi mysafirët që të dëgjonin një këngë...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Rita Ora duket e mahnitshme në ditëlindjen e shoqes së saj

Këngëtarja Rita Ora aktualisht është e vendosur në Los Angeles pas punës në Australi. Ajo shijoi udhëtimin në Las Vegas, ku ndau disa foto...

Dani: Juve ju pre rruga, e ne na u ngri gjaku dhe zemrat

Dhjetë mërgimtarë shqiptarë tashmë janë konfirmuar se kanë vdekur e mbi 40 të tjerë janë lënduar në një aksident tragjik që ka ndodhur mëngjesin...

Linda Halimi publikon këngën e re “Amin”, vjen me paraqitje atraktive në klip

Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi, e njohur me emrin artistik si Lindita, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. “Amin” titullohet kënga...

Rita Ora reagon pas fitores së Distria Krasniqit: Kosova lë gjurmë në “Tokio 2020”

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë Kosovën duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Ajo fitoi tri ndeshjet...

LAJM I MADH: Dua flet për mundësinë e të bërit një këngë në shqip

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, gjatë këtyre ditëve po qëndron në Shqipëri. Ajo është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, dhe me...

Dua Lipa publikon fotografi nga vizita në Tiranë: Jam e nderuar që ndodhem këtu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë një vizite befasuese në Tiranë, ku i ka përcjellë nga punimet e ndërtimit të një...

“Më e mirë nëna se e bija”, Erion Veliaj e komplimenton nënën e Dua Lipës

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është duke qëndruar në Tiranë. Së bashku me të janë parë edhe familjarët e saj e i dashuri...

Edi Rama takon Dua Lipën: Çfarë çike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po ndihet krenar me këngëtaren shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa, e cila thotë se ka kapur qiellin e botës...

Lahaj me koncert recital në Prishtinë

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, do të mbajë një tjetër koncert recital në Prishtinë. Bëhet fjalë për koncertin e ashtuquajtur “Ramë...

Albumi i Dua Lipës është i pari nga një femër në këtë dekadë, që kaloi mbi gjashtë muaj qëndrimi në top 10 të albumeve...

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk kanë të ndalur. Albumi i saj “Future Nostalgia” ishte albumi më i dëgjuar në kategorinë...

Jennifer Lopez merr gjithë vëmendjen ne Los Angeles

Jennifer Lopez u vesh për të bërë përshtypje ndërsa drejtohej dje (e martë) në një nga zyrat e saj në Los Angeles. Këngëtarja 51-vjeçare veshi...

Kanye West e përshkruan “si në burg” jetën me Kim në këngën “Welcome to My Life”

Reperi Kanye West ka organizuar një festë në Las Vegas për albumin e tij të ri dhe ftoi mysafirët që të dëgjonin një këngë...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...