9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

McQueen dhe Balenciaga heqin gëzofin nga përdorimi

Alexander McQueen dhe Balenciaga i janë bashkuar listës së shtëpive të modës, të cilat kanë vendosur të mos e përdorin gëzofin. Të dyja kompanitë janë...

A mund t’ju ndihmojnë vezët në humbjen e peshës dhe si duhet t’i bëni pjesë të dietave të shëndetshme

Vezët janë proteina me cilësi të lartë dhe përmbajnë një larmi të gjerë vitaminash dhe mineralesh, të tilla si vitamina A, vitamina D dhe...

Fillon vaksinimi edhe në Pejë, Drejtori i Spitalit Dreshaj, dhe ai i Infektivës Komoni vaksinohen të parët

Edhe në Komunën e Pejës mëngjesin e sotëm ka filluar vaksinimi i personelit shëndetësorë me vaksinën kundër Covid-19. I pari që e mori dozën e...

Arsyet pse data katër prill do të jetë dita më me fat e muajit prill

Prilli duket të jetë një periudhë intensive sipas yjeve dhe për më tepër ky muaj do të sjellë super-Hënën e parë të plotë të...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është...

Vajra esencialë që ju ndihmojnë të largoni stresin dhe të rigjeneroheni

Të qenit brenda pyllit ose në ndonjë vend me ajër të pastër, është treguar se përmirëson gjendjen shpirtërore dhe mirëqenien me 102 për qind! Por...

Trajtim natyral për pastrimin e enëve të gjakut

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e...

Këshilla praktike për largimin e gëlqeres dhe mykut nga banja

Ka shumë mjete me të cilat mund të hapni vrimat në kokën e dushit, por Carolyn Forte, drejtoreshë e Institutit Good Housekeeping, thotë se...

Gjimnazistët e Pejës me aktivitete paraprake për 2 Prillin – Ditën e Autizmit

'Kontribuo në Pavarësimin tënd', është aktiviteti i realizuar nga Shkolla e Mesme 'Bedri Pejani' në Pejë që zhvillohet në kuadër të 2 Prillit -...

Zgjidhja e thjeshtë për pastrimin e grilave të skarës

Moti më i ngrohtë po vjen, dhe bashkë me të edhe sezoni i pjekjes së mishit në skarë Pastrimi i skarës është një punë e...

Mençuria me të cilën u përgjegj Sheiku Rashid kur u pyet për të ardhmen e Dubait

Kohët e fundit nuk kemi dëgjuar asgjë më të mirë Kur themeluesi i Dubait u pyet se si e sheh të ardhmen e vendit të...

Pas mesnate akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara

Natën midis të shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy në mëngjesit, akrepat e orës do të duhet t’i lëvizim 60...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

McQueen dhe Balenciaga heqin gëzofin nga përdorimi

Alexander McQueen dhe Balenciaga i janë bashkuar listës së shtëpive të modës, të cilat kanë vendosur të mos e përdorin gëzofin. Të dyja kompanitë janë...

A mund t’ju ndihmojnë vezët në humbjen e peshës dhe si duhet t’i bëni pjesë të dietave të shëndetshme

Vezët janë proteina me cilësi të lartë dhe përmbajnë një larmi të gjerë vitaminash dhe mineralesh, të tilla si vitamina A, vitamina D dhe...

Fillon vaksinimi edhe në Pejë, Drejtori i Spitalit Dreshaj, dhe ai i Infektivës Komoni vaksinohen të parët

Edhe në Komunën e Pejës mëngjesin e sotëm ka filluar vaksinimi i personelit shëndetësorë me vaksinën kundër Covid-19. I pari që e mori dozën e...

Arsyet pse data katër prill do të jetë dita më me fat e muajit prill

Prilli duket të jetë një periudhë intensive sipas yjeve dhe për më tepër ky muaj do të sjellë super-Hënën e parë të plotë të...

1 prilli – Dita e Gënjeshtrave: Historia, domethënia dhe pse festohet

Çdo vit, 1 prilli shënohet me miq që bëjnë shaka me njëri-tjetrin dhe gënjejnë njëri-tjetrit pa asnjë faj. E gjithë kjo ndodh sepse është...

Vajra esencialë që ju ndihmojnë të largoni stresin dhe të rigjeneroheni

Të qenit brenda pyllit ose në ndonjë vend me ajër të pastër, është treguar se përmirëson gjendjen shpirtërore dhe mirëqenien me 102 për qind! Por...

Trajtim natyral për pastrimin e enëve të gjakut

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e...

Këshilla praktike për largimin e gëlqeres dhe mykut nga banja

Ka shumë mjete me të cilat mund të hapni vrimat në kokën e dushit, por Carolyn Forte, drejtoreshë e Institutit Good Housekeeping, thotë se...

Gjimnazistët e Pejës me aktivitete paraprake për 2 Prillin – Ditën e Autizmit

'Kontribuo në Pavarësimin tënd', është aktiviteti i realizuar nga Shkolla e Mesme 'Bedri Pejani' në Pejë që zhvillohet në kuadër të 2 Prillit -...

Zgjidhja e thjeshtë për pastrimin e grilave të skarës

Moti më i ngrohtë po vjen, dhe bashkë me të edhe sezoni i pjekjes së mishit në skarë Pastrimi i skarës është një punë e...

Mençuria me të cilën u përgjegj Sheiku Rashid kur u pyet për të ardhmen e Dubait

Kohët e fundit nuk kemi dëgjuar asgjë më të mirë Kur themeluesi i Dubait u pyet se si e sheh të ardhmen e vendit të...

Pas mesnate akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara

Natën midis të shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy në mëngjesit, akrepat e orës do të duhet t’i lëvizim 60...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...