18.2 C
Pec
E diel, 1 Gusht, 2021

Dua Lipa publikon fotografi nga vizita në Tiranë: Jam e nderuar që ndodhem këtu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë një vizite befasuese në Tiranë, ku i ka përcjellë nga punimet e ndërtimit të një...

Edi Rama takon Dua Lipën: Çfarë çike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po ndihet krenar me këngëtaren shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa, e cila thotë se ka kapur qiellin e botës...

Lahaj me koncert recital në Prishtinë

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, do të mbajë një tjetër koncert recital në Prishtinë. Bëhet fjalë për koncertin e ashtuquajtur “Ramë...

Albumi i Dua Lipës është i pari nga një femër në këtë dekadë, që kaloi mbi gjashtë muaj qëndrimi në top 10 të albumeve...

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk kanë të ndalur. Albumi i saj “Future Nostalgia” ishte albumi më i dëgjuar në kategorinë...

Kanye West e përshkruan “si në burg” jetën me Kim në këngën “Welcome to My Life”

Reperi Kanye West ka organizuar një festë në Las Vegas për albumin e tij të ri dhe ftoi mysafirët që të dëgjonin një këngë...

Adele bëri të ditur se kur planifikon të lansojë albumin e ri

Këngëtarja e famshme botërore, Adele, pritet të vijë me album të ri në shtator të këtij viti, kjo sipas një videoje që ka publikuar...

Tayna frymëzohet nga Cruella DeVil, paralajmëron diçka të re ndërsa pozon me qentë dalmatë

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, duket se është duke përgatitur diçka të re për fansat e saj. Këtë ajo e ka bërë të ditur përmes...

“E di X Marre” dy këngë së bashku nga Elvana Gjata dhe Ylli Limani

Këngëtari i njohur shqiptar, Yll Limani, ka publikuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me Elvanën. “E di X Marre” mban titullin projekti...

Dalin në treg dy CD-projekte muzikore nga SHKA ‘Sofra Pejane’

Tregut muzikor të shitjes, i janë shtuar edhe dy CD-projekte muzikore nga SHKA 'Sofra Pejane' Të dy CD programet muzikore (vulom 7 dhe volum 8),...

Me një atmosferë verore dhe koreografi të veçantë, Rita Ora dhe Sigala sjellin klipin e ri “You For Me”

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora dhe DJ Sigala, kanë publikuar klipin e tyre më të...

“Levitating” e Dua Lipës dhe DaBaby renditet e treta në “Billboard Hot 100”

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, marsin e vitit 2020 lansoi albumin e saj të dytë të quajtur “Future Nostalgia”. Albumi, i cili përmban...

Bebe Rexha lanson “Chain My Heart”

Ajo së fundmi u bë virale me një video të publikuar në TikTok ku promovonte pozitivitetin e trupit. Dhe Bebe Rexha tregoi linjat e saj...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Dua Lipa publikon fotografi nga vizita në Tiranë: Jam e nderuar që ndodhem këtu

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë një vizite befasuese në Tiranë, ku i ka përcjellë nga punimet e ndërtimit të një...

Edi Rama takon Dua Lipën: Çfarë çike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po ndihet krenar me këngëtaren shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa, e cila thotë se ka kapur qiellin e botës...

Lahaj me koncert recital në Prishtinë

Tenori i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ramë Lahaj, do të mbajë një tjetër koncert recital në Prishtinë. Bëhet fjalë për koncertin e ashtuquajtur “Ramë...

Albumi i Dua Lipës është i pari nga një femër në këtë dekadë, që kaloi mbi gjashtë muaj qëndrimi në top 10 të albumeve...

Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk kanë të ndalur. Albumi i saj “Future Nostalgia” ishte albumi më i dëgjuar në kategorinë...

Kanye West e përshkruan “si në burg” jetën me Kim në këngën “Welcome to My Life”

Reperi Kanye West ka organizuar një festë në Las Vegas për albumin e tij të ri dhe ftoi mysafirët që të dëgjonin një këngë...

Adele bëri të ditur se kur planifikon të lansojë albumin e ri

Këngëtarja e famshme botërore, Adele, pritet të vijë me album të ri në shtator të këtij viti, kjo sipas një videoje që ka publikuar...

Tayna frymëzohet nga Cruella DeVil, paralajmëron diçka të re ndërsa pozon me qentë dalmatë

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, duket se është duke përgatitur diçka të re për fansat e saj. Këtë ajo e ka bërë të ditur përmes...

“E di X Marre” dy këngë së bashku nga Elvana Gjata dhe Ylli Limani

Këngëtari i njohur shqiptar, Yll Limani, ka publikuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me Elvanën. “E di X Marre” mban titullin projekti...

Dalin në treg dy CD-projekte muzikore nga SHKA ‘Sofra Pejane’

Tregut muzikor të shitjes, i janë shtuar edhe dy CD-projekte muzikore nga SHKA 'Sofra Pejane' Të dy CD programet muzikore (vulom 7 dhe volum 8),...

Me një atmosferë verore dhe koreografi të veçantë, Rita Ora dhe Sigala sjellin klipin e ri “You For Me”

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora dhe DJ Sigala, kanë publikuar klipin e tyre më të...

“Levitating” e Dua Lipës dhe DaBaby renditet e treta në “Billboard Hot 100”

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, marsin e vitit 2020 lansoi albumin e saj të dytë të quajtur “Future Nostalgia”. Albumi, i cili përmban...

Bebe Rexha lanson “Chain My Heart”

Ajo së fundmi u bë virale me një video të publikuar në TikTok ku promovonte pozitivitetin e trupit. Dhe Bebe Rexha tregoi linjat e saj...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...