4.6 C
Pec
E martë, 24 Janar, 2023

‘RADIO 1’ me Program Festiv, ‘rrini pak pa gjumë’ nis në ora 21:00

'RADIO 1' në frekuencën 98.0FM, iOS, Android, www.njeshi.com dhe platforma tjera zyrtare, sonte në ndërrimin e moteve do të sjellë program të pasur festiv...

Sofra Pejane sonte në ATV nga ora 19:45, në RTV 21 nga 21:30 dhe 23:15 dhe në RTK

Shoqëria Kulturo-Artistike 'Sofra Pejane' për fansat e vet me prgram muzkor premierë do paraqitet sonte në mediat kryesore nacionale të Kosovës. Nga ora 19:45 minuta...

Mjeshtri Valton Beqiri: SHKA ‘Përparimi’ sonte në ‘Prime Time’ në T 7, sepse e meritojnë

Me muzikë të pastër shqipe e çdo tingull live, T7 ju shoqëron në ndërrimin e moteve me një program shumë të pasur artistik. Siç është...

‘Sofra Pejane’ dhe ‘Përparimi’ priten nga Ramiz Kelmendi, mirënjohës për mbështetjen e sinqertë

Përfaqësues të Shoqërive të njohura kulturo-artisike të vendit tonë, SHKA 'Sofra Pejane', e njohur për naime ndër dekada të kultivimit të këngës së mirëfilltë...

“Show me Edonën”, nga Afrim Macula një natë e paharruar më 1 janar në T7

Netët festive premtojnë një atmosferë të paharrueshme. Me program të pasur dhe emra të njohur të muzikës vjen edhe 1 janari 2023 në T...

Adriatik Shala Tiki jep detaje për festën e vitit të ri në New York

Për 16 vite me radhë, shqiptarët në New York janë mbledhur për festën tashmë tradicionale, në të shtunën e parë, pas Vitit të Ri. Organizatori...

Familja nga Peja e përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, mediumi serb: Skandal, publiku u tmerrua

Në Beograd e kanë quajtur skandal përzgjedhjen e këngëtares nga Kosova, Albina Kelmendi dhe familjes së saj për ta përfaqësuar Shqipërinë në kompeticionin ndërkombëtar...

Bebe Rexha shpërblehet me trofeun e vendit të parë për këngën “I’m Good (Blue)” nga ‘Official Charts’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka pasur një vit mjaft të suksesshëm. Suksesi i saj gjatë vitit 2022 kulmoi me mega hitin “I’m...

SHKA ‘Përparimi’ shkëlqejnë në skenën festive të T 7

Shoqëria Kulturo-Artistike 'Përparimi' i Pejës, kanë xhiruar në skenën festive të ndërrimit të moteve, në Televizionin nacional T 7. Me projekt-program premierë, me përmbajtje këngësh...

Dua Lipa në duet me reperin Stormzy?

Pop-këngëtarja e famshme, Dua Lipa, thotë se do t’i pëlqente shumë të bashkëpunojë me reperin britanik, Stormzy. Ylli i hitit “Levitating” u shpreh jashtëzakonisht e...

“Duje”, kënga që po pritet me padurim në Festivalin e RTSH-së, flasin për projektin familja Kelmendi

Albina Kelmendi, këngëtarja shumë e dahsur për publikun, do të bëjë një paraqitje që ndodhë një herë në jetë! Në Festivalin e Këngës, në të...

Më 23 Dhjetor AFA ‘Rugova’ shënon 75 vjetorin e themelimit

Ansambli Folklorik Autokton "Rugova" më 23 Dhjetor të këtij viti do të kremtoj 75-vjetorin e punës, të jetës dhe të rritës. Me manifestimin kulturor, që...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

‘RADIO 1’ me Program Festiv, ‘rrini pak pa gjumë’ nis në ora 21:00

'RADIO 1' në frekuencën 98.0FM, iOS, Android, www.njeshi.com dhe platforma tjera zyrtare, sonte në ndërrimin e moteve do të sjellë program të pasur festiv...

Sofra Pejane sonte në ATV nga ora 19:45, në RTV 21 nga 21:30 dhe 23:15 dhe në RTK

Shoqëria Kulturo-Artistike 'Sofra Pejane' për fansat e vet me prgram muzkor premierë do paraqitet sonte në mediat kryesore nacionale të Kosovës. Nga ora 19:45 minuta...

Mjeshtri Valton Beqiri: SHKA ‘Përparimi’ sonte në ‘Prime Time’ në T 7, sepse e meritojnë

Me muzikë të pastër shqipe e çdo tingull live, T7 ju shoqëron në ndërrimin e moteve me një program shumë të pasur artistik. Siç është...

‘Sofra Pejane’ dhe ‘Përparimi’ priten nga Ramiz Kelmendi, mirënjohës për mbështetjen e sinqertë

Përfaqësues të Shoqërive të njohura kulturo-artisike të vendit tonë, SHKA 'Sofra Pejane', e njohur për naime ndër dekada të kultivimit të këngës së mirëfilltë...

“Show me Edonën”, nga Afrim Macula një natë e paharruar më 1 janar në T7

Netët festive premtojnë një atmosferë të paharrueshme. Me program të pasur dhe emra të njohur të muzikës vjen edhe 1 janari 2023 në T...

Adriatik Shala Tiki jep detaje për festën e vitit të ri në New York

Për 16 vite me radhë, shqiptarët në New York janë mbledhur për festën tashmë tradicionale, në të shtunën e parë, pas Vitit të Ri. Organizatori...

Familja nga Peja e përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, mediumi serb: Skandal, publiku u tmerrua

Në Beograd e kanë quajtur skandal përzgjedhjen e këngëtares nga Kosova, Albina Kelmendi dhe familjes së saj për ta përfaqësuar Shqipërinë në kompeticionin ndërkombëtar...

Bebe Rexha shpërblehet me trofeun e vendit të parë për këngën “I’m Good (Blue)” nga ‘Official Charts’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka pasur një vit mjaft të suksesshëm. Suksesi i saj gjatë vitit 2022 kulmoi me mega hitin “I’m...

SHKA ‘Përparimi’ shkëlqejnë në skenën festive të T 7

Shoqëria Kulturo-Artistike 'Përparimi' i Pejës, kanë xhiruar në skenën festive të ndërrimit të moteve, në Televizionin nacional T 7. Me projekt-program premierë, me përmbajtje këngësh...

Dua Lipa në duet me reperin Stormzy?

Pop-këngëtarja e famshme, Dua Lipa, thotë se do t’i pëlqente shumë të bashkëpunojë me reperin britanik, Stormzy. Ylli i hitit “Levitating” u shpreh jashtëzakonisht e...

“Duje”, kënga që po pritet me padurim në Festivalin e RTSH-së, flasin për projektin familja Kelmendi

Albina Kelmendi, këngëtarja shumë e dahsur për publikun, do të bëjë një paraqitje që ndodhë një herë në jetë! Në Festivalin e Këngës, në të...

Më 23 Dhjetor AFA ‘Rugova’ shënon 75 vjetorin e themelimit

Ansambli Folklorik Autokton "Rugova" më 23 Dhjetor të këtij viti do të kremtoj 75-vjetorin e punës, të jetës dhe të rritës. Me manifestimin kulturor, që...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...