18.2 C
Pec
E diel, 1 Gusht, 2021

Kosova e dyta për medalje në xhudo në ‘Tokio 2020’

Ekipi i Kosovës është i dyti më i suksesshëm në sportin e xhudos në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”. Kosova pati një prezantim me...

Prishtina me vështirësi kalon në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës

Prishtina është mposhtur në ndeshjen e kthimit nga skuadra Connah’s Nomads me rezultat 4:2, por është kualifikuar në rrethin e tretë të Ligës së...

Drita eliminohet nga Feyenoordi

Nënkampionia e Kosovës në futboll, Drita është eliminuar në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Drita pësoi nga skuadra e Feyenoordit, me rezultatin...

Klubi i Karatesë “Arena Club” në Pejë, organizon për herë të dytë shkollën verore të karatesë

Njoftojmë qytetarët dhe dashamirët e sportit të Komunës së Pejës dhe rrethinës, se Klubi i Karatesë ”ARENA” në Pejë, për herë të dytë organizon...

Driton Kuka: Me sot përfunduan garat, medaljet e arta së shpejti zbarkojnë në trojet shqiptare

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka njoftuar se xhudistët e Kosovës sot i kanë përfunduar garat në lojërat olimpike. Ai shtoi se dy medaljet e...

Loriana Kuka e pafat, nuk arrin të vazhdojë rrugën për medalje në Tokio

Loriana Kuka nuk ka arritur të vazhdojë rrugën drejt medaljes së tretë olimpike për Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Xhudistja jonë u mund nga...

Theu rekordin personal, por Kondirolli nuk u kualifikua tutje në “Tokyo 2020”

Olt Kondirolli ka përfunduar garimin e tij në not 100 metra stil i lirë. Ai garoi në grupin e parë dhe përfundoi në vendin...

Luftë e ashpër nga Donjeta Sadiku, por nuk ia doli

Boksierja jonë Donjeta Sadiku, garoi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020. Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60...

Nora Gjakova: Fitoren ua dedikoj të gjithë shqiptarëve

Kampionia Olimpike Nora Gjakova ka thënë se është i pabesueshëm suksesi i arritur në Tokio. Ajo në një intervistë për Klan Kosova është shprehur se...

“Mjaft i solla Kosovës emocione, tani radha e të tjerëve” – Majlinda e konfirmon pensionimin nga xhudo

Majlinda Kelmendi ka konfirmuar se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën e saj të shquar në xhudo, duke u...

Akili mposhtet në repesazh nga xhudisti i Azerbajxhanit

Akil Gjakova nuk ka arritur të fitojë në repesazh ndaj xhudistit nga Azerbajxhani, Rustam Orujov në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio. Xhudisti nga...

Nora Gjakova siguron medalje olimpike, një hap larg të artës

Nora Gjakova ka siguruar medalje olimpike në kategorinë e 57 kilogramëve, pas fitores ndaj Tsukasa Yoshidan në Lojërat Olimpike që po mbahen Tokio. Fillimisht, xhudistja...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Kosova e dyta për medalje në xhudo në ‘Tokio 2020’

Ekipi i Kosovës është i dyti më i suksesshëm në sportin e xhudos në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”. Kosova pati një prezantim me...

Prishtina me vështirësi kalon në rrethin e tretë të Ligës së Konferencës

Prishtina është mposhtur në ndeshjen e kthimit nga skuadra Connah’s Nomads me rezultat 4:2, por është kualifikuar në rrethin e tretë të Ligës së...

Drita eliminohet nga Feyenoordi

Nënkampionia e Kosovës në futboll, Drita është eliminuar në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Drita pësoi nga skuadra e Feyenoordit, me rezultatin...

Klubi i Karatesë “Arena Club” në Pejë, organizon për herë të dytë shkollën verore të karatesë

Njoftojmë qytetarët dhe dashamirët e sportit të Komunës së Pejës dhe rrethinës, se Klubi i Karatesë ”ARENA” në Pejë, për herë të dytë organizon...

Driton Kuka: Me sot përfunduan garat, medaljet e arta së shpejti zbarkojnë në trojet shqiptare

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka njoftuar se xhudistët e Kosovës sot i kanë përfunduar garat në lojërat olimpike. Ai shtoi se dy medaljet e...

Loriana Kuka e pafat, nuk arrin të vazhdojë rrugën për medalje në Tokio

Loriana Kuka nuk ka arritur të vazhdojë rrugën drejt medaljes së tretë olimpike për Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Xhudistja jonë u mund nga...

Theu rekordin personal, por Kondirolli nuk u kualifikua tutje në “Tokyo 2020”

Olt Kondirolli ka përfunduar garimin e tij në not 100 metra stil i lirë. Ai garoi në grupin e parë dhe përfundoi në vendin...

Luftë e ashpër nga Donjeta Sadiku, por nuk ia doli

Boksierja jonë Donjeta Sadiku, garoi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020. Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60...

Nora Gjakova: Fitoren ua dedikoj të gjithë shqiptarëve

Kampionia Olimpike Nora Gjakova ka thënë se është i pabesueshëm suksesi i arritur në Tokio. Ajo në një intervistë për Klan Kosova është shprehur se...

“Mjaft i solla Kosovës emocione, tani radha e të tjerëve” – Majlinda e konfirmon pensionimin nga xhudo

Majlinda Kelmendi ka konfirmuar se gara në Lojërat Olimpike Tokio 2020 ishte e fundit në karrierën e saj të shquar në xhudo, duke u...

Akili mposhtet në repesazh nga xhudisti i Azerbajxhanit

Akil Gjakova nuk ka arritur të fitojë në repesazh ndaj xhudistit nga Azerbajxhani, Rustam Orujov në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio. Xhudisti nga...

Nora Gjakova siguron medalje olimpike, një hap larg të artës

Nora Gjakova ka siguruar medalje olimpike në kategorinë e 57 kilogramëve, pas fitores ndaj Tsukasa Yoshidan në Lojërat Olimpike që po mbahen Tokio. Fillimisht, xhudistja...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...