7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

AIBA drejt KOK-ut: Po bëjmë çmos që të gjejmë zgjidhje për ekipin kosovarë të boksit

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) është në kontakte të vazhdueshme me krerët e Federatës Botërore të Boksit (AIBA) që të gjejnë zgjidhje për ekipin...

Në vikend luhet xhiroja e 11-të në Superligën e Kosovës, kryendeshja Ballkani – Prishtina

Këtë vikend, do të luhen duelet e radhës në elitën e futbollit kosovar. Të shtunën dhe të dielën do të luhen pesë duele në kuadër...

Miami Heat fitoi ndaj kampionit me 42 pikë diferencë

Elita e basketbollit amerikan, NBA ka vazhduar me takimet e radhës, derisa në natën e mbrëmshme në program ishin tre përballje. Vëmendja kryesore ka qenë...

Renditja e FIFA-s, rënia që pësoi Kosova

Kosova e ka shënuar një rënie të madhe në ranglistën botërore të ekipeve kombëtare të FIFA-s, pas publikimit të renditjes më të re nga...

Derbi mes dy finalistëve të vitit të kaluar, Peja dhe Ylli takohen sonte në Karagaç

Me fillim në orën 19:00, sonte në pallatin e sporteve “Karagaçi” në Pejë, do të zhvillohet përballja basketbollistike në mes të KB Pejës dhe...

Rikthehet Liga e Evropës me 14 përballje, veçohen Napoli – Legia dhe Lazio – Marseille

Do të zhvillohen sot plot 14 përballje, në kuadër të grupeve për Ligën e Evropës. Takimet janë shumë atraktive, derisa veçohen Napoli kundër Legia së...

Mposhten favoritët: Lakers e Nets, pësojnë nga Warriors

Ka filluar edhe zyrtarisht sezoni i ri i NBA 2021/2022, e që ishte padyshim një mungesë e madhe për basketboll dashësit. Dy skuadrat favorite, Los...

Sulmohet fizikisht kreu i FFK-së Agim Ademi, pikërisht në ditën kur duhet të festonte ditëlindjen

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është sulmuar fizikisht mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Burime të besueshme, bëjnë të ditur se sulmi...

Liga e Kampionëve rikthehet me tetë derbi, vëmendja te Atletico dhe Liverpool

Mbrëmjen e sontme, do të zhvillohen tetë takime në kuadër të xhiros së tretë, në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Derbi më atraktiv, do...

Xhiro e dhjetë në Superligë fillon me tre përballje, kryesorja Feronikeli – Drita

Do  të nisë sot, xhiro e dhjetë në Superligën e Kosovës, ku do zhvillohen tre përballje. Takimi më atraktiv, do jetë mes Feronikelit dhe Dritës. Prishtina...

Skandal në Banjallukë: Tifozët serbë me thirrje nacionaliste dhe raciste ndaj Kosovës dhe shqiptarëve

Kampioni i Kosovës në hednboll, Besa Famga ka zhvilluar ndeshjen e parë të rrethit të dytë në EHF Cup ku pësuan humbje 28:25. Pejanët...

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Golden Eagle Ylli ka fituar Superkupën Mbarëkombëtare, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 76:67 (17:16, 23:14, 15:18, 21:19). Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë dhe...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

AIBA drejt KOK-ut: Po bëjmë çmos që të gjejmë zgjidhje për ekipin kosovarë të boksit

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) është në kontakte të vazhdueshme me krerët e Federatës Botërore të Boksit (AIBA) që të gjejnë zgjidhje për ekipin...

Në vikend luhet xhiroja e 11-të në Superligën e Kosovës, kryendeshja Ballkani – Prishtina

Këtë vikend, do të luhen duelet e radhës në elitën e futbollit kosovar. Të shtunën dhe të dielën do të luhen pesë duele në kuadër...

Miami Heat fitoi ndaj kampionit me 42 pikë diferencë

Elita e basketbollit amerikan, NBA ka vazhduar me takimet e radhës, derisa në natën e mbrëmshme në program ishin tre përballje. Vëmendja kryesore ka qenë...

Renditja e FIFA-s, rënia që pësoi Kosova

Kosova e ka shënuar një rënie të madhe në ranglistën botërore të ekipeve kombëtare të FIFA-s, pas publikimit të renditjes më të re nga...

Derbi mes dy finalistëve të vitit të kaluar, Peja dhe Ylli takohen sonte në Karagaç

Me fillim në orën 19:00, sonte në pallatin e sporteve “Karagaçi” në Pejë, do të zhvillohet përballja basketbollistike në mes të KB Pejës dhe...

Rikthehet Liga e Evropës me 14 përballje, veçohen Napoli – Legia dhe Lazio – Marseille

Do të zhvillohen sot plot 14 përballje, në kuadër të grupeve për Ligën e Evropës. Takimet janë shumë atraktive, derisa veçohen Napoli kundër Legia së...

Mposhten favoritët: Lakers e Nets, pësojnë nga Warriors

Ka filluar edhe zyrtarisht sezoni i ri i NBA 2021/2022, e që ishte padyshim një mungesë e madhe për basketboll dashësit. Dy skuadrat favorite, Los...

Sulmohet fizikisht kreu i FFK-së Agim Ademi, pikërisht në ditën kur duhet të festonte ditëlindjen

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është sulmuar fizikisht mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Burime të besueshme, bëjnë të ditur se sulmi...

Liga e Kampionëve rikthehet me tetë derbi, vëmendja te Atletico dhe Liverpool

Mbrëmjen e sontme, do të zhvillohen tetë takime në kuadër të xhiros së tretë, në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Derbi më atraktiv, do...

Xhiro e dhjetë në Superligë fillon me tre përballje, kryesorja Feronikeli – Drita

Do  të nisë sot, xhiro e dhjetë në Superligën e Kosovës, ku do zhvillohen tre përballje. Takimi më atraktiv, do jetë mes Feronikelit dhe Dritës. Prishtina...

Skandal në Banjallukë: Tifozët serbë me thirrje nacionaliste dhe raciste ndaj Kosovës dhe shqiptarëve

Kampioni i Kosovës në hednboll, Besa Famga ka zhvilluar ndeshjen e parë të rrethit të dytë në EHF Cup ku pësuan humbje 28:25. Pejanët...

Ylli me trofeun e radhës, fiton Superkupën Mbarëkombëtare

Golden Eagle Ylli ka fituar Superkupën Mbarëkombëtare, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 76:67 (17:16, 23:14, 15:18, 21:19). Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë dhe...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...