5.2 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Demokracia në Veprim kërkon të rishqyrtohet vendimi për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Rrjeti i organizatave për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” njofton publikun se, për shkak të situatës me virusin COVID-19 dhe me qëllim të...

Bulliqi: Isa Mustafa është “xhonturk” i LDK-së

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi në një intervistë për Kosovapress, duke shpalosur programin qeverisës, ka...

AAK do ta përkrahë kandidatin e LDK-së për kryetar të Podujevës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të përkrahë Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe kandidatin e saj, Nexhmi Rudari në zgjedhjet në Podujevë. Këtë e ka...

​Fetahu shpalosë programin për infrastrukturë: 20 vjet keqqeverisje në komunën tonë

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Naim Fetahu, ka mbajtur një konferencë për medie ku...

Agim Veliu godet Kurtin e VV-në: Po e rrezikojnë miqësinë me Amerikën, por nuk do t’i lejojmë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, po merr pjesë në fushatën e kandidatit të LDK-së për Podjuevën, Nexhmi Rudari. Në një...

Bulliqi: Isa Mustafa po shpif pasi e ka kapur paniku

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka reaguar pas akuzave që mbrëmë...

Reforma zgjedhore, nevojë e pashmangshme

Reforma zgjedhore në Kosovë është diskutuar për një kohë të gjatë dhe është vlerësuar si nevojë e pashmangshme nga faktorët politikë vendorë dhe ndërkombëtarë....

Tensione mes LDK-së e VV-së në Podujevë: Shpejtim Bulliqi akuzon djemtë e Agim Veliut për sulme kundër tij

Pak pasi formuan Qeverinë, ka nisur përplasja mes LDK-së e Vetëvendosjes në garën për kryetar të Podujevës. Shpejtim Bulliqi në facebook i akuzoi djemtë...

Partitë nuk shlyejnë borxhet, asnjë aplikim për t’u certifikuar për zgjedhjet e 15 marsit

15 marsi i këtij viti do të jetë dita kur partitë politike do t’i masin forcat në Komunën e Podujevës. Kjo për shkak se pikërisht...

Vetëvendosja e Pejës distancohet nga Asambleistja e saj

Qendra e Lëvizjsë 'Vetëvendosje' në Pejë me anë të një deklarate, dërguar mediave, ka shprehur distancimin partiak nga Asamblesitja e saj Mevlyde Idrizi. Ky subjekt...

Haziri tashmë e thotë hapur: Isa Mustafa, kandidat për president

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur për çështjen presidentit që ishte një pikë kyçe e ngecjes së koalicionit me Vetëvendosjen. Ai tha se...

Presidenti Thaçi shpallë zgjedhjet për Kryetar të Podujevës më 15 mars

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës. Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar në...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Demokracia në Veprim kërkon të rishqyrtohet vendimi për mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Rrjeti i organizatave për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” njofton publikun se, për shkak të situatës me virusin COVID-19 dhe me qëllim të...

Bulliqi: Isa Mustafa është “xhonturk” i LDK-së

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi në një intervistë për Kosovapress, duke shpalosur programin qeverisës, ka...

AAK do ta përkrahë kandidatin e LDK-së për kryetar të Podujevës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të përkrahë Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe kandidatin e saj, Nexhmi Rudari në zgjedhjet në Podujevë. Këtë e ka...

​Fetahu shpalosë programin për infrastrukturë: 20 vjet keqqeverisje në komunën tonë

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Naim Fetahu, ka mbajtur një konferencë për medie ku...

Agim Veliu godet Kurtin e VV-në: Po e rrezikojnë miqësinë me Amerikën, por nuk do t’i lejojmë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, po merr pjesë në fushatën e kandidatit të LDK-së për Podjuevën, Nexhmi Rudari. Në një...

Bulliqi: Isa Mustafa po shpif pasi e ka kapur paniku

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka reaguar pas akuzave që mbrëmë...

Reforma zgjedhore, nevojë e pashmangshme

Reforma zgjedhore në Kosovë është diskutuar për një kohë të gjatë dhe është vlerësuar si nevojë e pashmangshme nga faktorët politikë vendorë dhe ndërkombëtarë....

Tensione mes LDK-së e VV-së në Podujevë: Shpejtim Bulliqi akuzon djemtë e Agim Veliut për sulme kundër tij

Pak pasi formuan Qeverinë, ka nisur përplasja mes LDK-së e Vetëvendosjes në garën për kryetar të Podujevës. Shpejtim Bulliqi në facebook i akuzoi djemtë...

Partitë nuk shlyejnë borxhet, asnjë aplikim për t’u certifikuar për zgjedhjet e 15 marsit

15 marsi i këtij viti do të jetë dita kur partitë politike do t’i masin forcat në Komunën e Podujevës. Kjo për shkak se pikërisht...

Vetëvendosja e Pejës distancohet nga Asambleistja e saj

Qendra e Lëvizjsë 'Vetëvendosje' në Pejë me anë të një deklarate, dërguar mediave, ka shprehur distancimin partiak nga Asamblesitja e saj Mevlyde Idrizi. Ky subjekt...

Haziri tashmë e thotë hapur: Isa Mustafa, kandidat për president

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur për çështjen presidentit që ishte një pikë kyçe e ngecjes së koalicionit me Vetëvendosjen. Ai tha se...

Presidenti Thaçi shpallë zgjedhjet për Kryetar të Podujevës më 15 mars

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës. Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar në...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...