18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Agusholli akuzon Muhaxherin se po ik nga debatet në Media

Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga radhët e Lëvizjes ‘Vetëvendosje’ Dr. Gazmend Agusholli ka drejtuar akuza në adresë të kadidatin për kryetar...

DnV me raport përfundimtar: Zgjedhjet e 14 shkurtit në përputhje me standardet demokratike

Misioni vendor për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim”, vlerëson se zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt janë zhvilluar në përputhje me standardet demokratike...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton ndalesën e gjobave për partitë e mëdha

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar ndalesën e gjobave të parapaguara për 4 subjektet politik të cilat përfitojnë fonde nga Fondi për Mbështetjen e...

KQZ mblidhet nesër për zëvendësimin e 12 deputetëve që u bënë ministra

Gjithsej 12 deputetë që morën poste ekzekutive në Qeverinë Kurti 2 kanë humbur mandatet e tyre në Kuvend. Të njëjtit pritet të zëvendësohen nga...

Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej 30 ditësh për dy komisionerët e QNR-së A.K dhe S.M për “Falsifikimin e...

Votohet Qeveria e re, Kurti për herë të dytë Kryeministër i Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar Qeverinë e re të Republikës së Kosovës. Albin Kurti ka marrë 67 vota të ligjvënësve kosovarë, për ta...

Abdixhiku: Kurtit ia bëra të qartë se jemi opozitë, me Osmanin për çështjen e presidentit takohemi javën tjetër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka folur për media pas takimit të tij me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe...

Hoti më i qartë se Abdixhiku: Nuk e votojmë asnjë president, ne jemi parti opozitare

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se LDK-ja nuk do ta votojë Vjosa Osmanin për presidente. Hoti në një deklarim për medie...

Zeqiraj i VV-së: Populli po e do ndryshimin edhe në Pejë

Besnik Zeqiraj - Sekretar i Qendrës së VV-së në Pejë, ka dalur me një deklaratë për opinion në të cilën ka rikapituluar rezultatin e...

PREBK-u kritikon vendimin e Supremes, paralajmëron ankesë në Kushtetuese

Refuzimin e ankesës së Partisë Rome të Bashkuar nga Gjykata Supreme, kjo parti e ka cilësuar si të papranuar, jologjike dhe absurde. Supremja i...

LDK publikon listën e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën me anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Kjo listë është bërë publike në faqen zyrtare të LDK-së,...

Duda Balje në Kuvend, Adrijana Hoxhiq jashtë

KQZ sot ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Pas Aktgjykimit të Supremes, Komuniteti i Bashkuar-Adrijana Hoxhiq nuk ka fituar mandat...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Agusholli akuzon Muhaxherin se po ik nga debatet në Media

Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga radhët e Lëvizjes ‘Vetëvendosje’ Dr. Gazmend Agusholli ka drejtuar akuza në adresë të kadidatin për kryetar...

DnV me raport përfundimtar: Zgjedhjet e 14 shkurtit në përputhje me standardet demokratike

Misioni vendor për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim”, vlerëson se zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt janë zhvilluar në përputhje me standardet demokratike...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton ndalesën e gjobave për partitë e mëdha

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar ndalesën e gjobave të parapaguara për 4 subjektet politik të cilat përfitojnë fonde nga Fondi për Mbështetjen e...

KQZ mblidhet nesër për zëvendësimin e 12 deputetëve që u bënë ministra

Gjithsej 12 deputetë që morën poste ekzekutive në Qeverinë Kurti 2 kanë humbur mandatet e tyre në Kuvend. Të njëjtit pritet të zëvendësohen nga...

Apeli lë në paraburgim dy persona për keqpërdorim të votave

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej 30 ditësh për dy komisionerët e QNR-së A.K dhe S.M për “Falsifikimin e...

Votohet Qeveria e re, Kurti për herë të dytë Kryeministër i Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar Qeverinë e re të Republikës së Kosovës. Albin Kurti ka marrë 67 vota të ligjvënësve kosovarë, për ta...

Abdixhiku: Kurtit ia bëra të qartë se jemi opozitë, me Osmanin për çështjen e presidentit takohemi javën tjetër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka folur për media pas takimit të tij me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe...

Hoti më i qartë se Abdixhiku: Nuk e votojmë asnjë president, ne jemi parti opozitare

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se LDK-ja nuk do ta votojë Vjosa Osmanin për presidente. Hoti në një deklarim për medie...

Zeqiraj i VV-së: Populli po e do ndryshimin edhe në Pejë

Besnik Zeqiraj - Sekretar i Qendrës së VV-së në Pejë, ka dalur me një deklaratë për opinion në të cilën ka rikapituluar rezultatin e...

PREBK-u kritikon vendimin e Supremes, paralajmëron ankesë në Kushtetuese

Refuzimin e ankesës së Partisë Rome të Bashkuar nga Gjykata Supreme, kjo parti e ka cilësuar si të papranuar, jologjike dhe absurde. Supremja i...

LDK publikon listën e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën me anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Kjo listë është bërë publike në faqen zyrtare të LDK-së,...

Duda Balje në Kuvend, Adrijana Hoxhiq jashtë

KQZ sot ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Pas Aktgjykimit të Supremes, Komuniteti i Bashkuar-Adrijana Hoxhiq nuk ka fituar mandat...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...