17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Numërimi i votave pritet të përfundojë gjatë kësaj jave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë kësaj jave të përfundojë numërimin e të gjitha votave. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi gjatë konferencës për medie...

Në vitin 2017 dy komuna më pak shkuan në balotazh sesa në vitin 2021

21 komuna do të shkojnë në balotazh në zgjedhjet lokale të vitit 2021. Prishtina, Prizreni, Gjakova, Gjilani, Istogu, Fushë Kosova, Podujeva, Juniku, Malisheva, Drenasi, Vushtrria,...

Haxhiu: Në Skenderaj fitoi lakmia, ata që ia humbën mundësinë Bekim Jasharit duhet të jenë të pikëlluar dhe kokë ulur

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar pas rezultatit zgjedhor në komunën e Skenderajt. Haxhiu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “të pikëlluar...

Abdixhiku: Rikthim i madh, 17 tetorin do ta kujtojmë me krenari

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se LDK-ja në zgjedhjet lokale që u mbajtën dy ditë më parë ka pasur...

Parregullsitë gjatë procesit zgjedhor, 46 ankesa dorëzohen në PZAP

Brenda një ditë 46 ankesa janë dorëzuar në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtesave (PZAP) me pretendimet se ka pasur parregullsi në procesin zgjedhor. Nga...

Gramos Agusholli: LVV-ja mori rezultat zhgënjyes në Pejë, megjithatë krahasuar me zgjedhjet e 2017-ës, u trefishuan votat

Deputeti Gramos Agusholli, i cili është vëllai i kandidatit Gazmend Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje për Pejën, ka reaguar pas rezultateve në zgjedhjet lokale të...

Boiken Abazi jep dorëheqje nga Vetëvendosja në Shqipëri

Boiken Abazi ka njoftuar me anë të një statusi në facebook se duke filluar që nga dita e sotme ai nuk do të jetë...

KMLDNj: Kosova mbetet kampion i organizimit dhe mbarëvajtjes së zgjedhjeve të lira

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut e ka cilësuar si të qetë fushatën dhe e ka vlerësuar kulturën e pranimit...

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim një delegacion të Misionit Vëzhgues të Zgjedhjeve të BE-së. Presidentja Osmani në takim ka thënë se sipas...

Kurti: Jemi të kënaqur me rezultatin, synojmë të fitojmë kudo që jemi në balotazh

Kryetari i LVV-së njëherit edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se dje u mbajtën zgjedhjet lokale të...

Përfundon numërimi i të gjitha votave në 33 komuna, këto janë rezultatet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka përfunduar numërimin e votave në 33 komuna. Votat janë numëruar në Deçan, Gjakovë, Drenas, Dragash, Istog, Klinë, Fushë Kosovë,...

Ligji për zgjedhjet lokale: Raundi i dytë pas katër javësh

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, 21 komuna të Kosovës do të duhet të zhvillojnë raundin e dytë të zgjedhjeve, për ta...
- Advertisment -

Aktualitet Sport

Numërimi i votave pritet të përfundojë gjatë kësaj jave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë kësaj jave të përfundojë numërimin e të gjitha votave. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi gjatë konferencës për medie...

Në vitin 2017 dy komuna më pak shkuan në balotazh sesa në vitin 2021

21 komuna do të shkojnë në balotazh në zgjedhjet lokale të vitit 2021. Prishtina, Prizreni, Gjakova, Gjilani, Istogu, Fushë Kosova, Podujeva, Juniku, Malisheva, Drenasi, Vushtrria,...

Haxhiu: Në Skenderaj fitoi lakmia, ata që ia humbën mundësinë Bekim Jasharit duhet të jenë të pikëlluar dhe kokë ulur

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar pas rezultatit zgjedhor në komunën e Skenderajt. Haxhiu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “të pikëlluar...

Abdixhiku: Rikthim i madh, 17 tetorin do ta kujtojmë me krenari

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se LDK-ja në zgjedhjet lokale që u mbajtën dy ditë më parë ka pasur...

Parregullsitë gjatë procesit zgjedhor, 46 ankesa dorëzohen në PZAP

Brenda një ditë 46 ankesa janë dorëzuar në Panelin Zgjedhor të Ankesave dhe Parashtesave (PZAP) me pretendimet se ka pasur parregullsi në procesin zgjedhor. Nga...

Gramos Agusholli: LVV-ja mori rezultat zhgënjyes në Pejë, megjithatë krahasuar me zgjedhjet e 2017-ës, u trefishuan votat

Deputeti Gramos Agusholli, i cili është vëllai i kandidatit Gazmend Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje për Pejën, ka reaguar pas rezultateve në zgjedhjet lokale të...

Boiken Abazi jep dorëheqje nga Vetëvendosja në Shqipëri

Boiken Abazi ka njoftuar me anë të një statusi në facebook se duke filluar që nga dita e sotme ai nuk do të jetë...

KMLDNj: Kosova mbetet kampion i organizimit dhe mbarëvajtjes së zgjedhjeve të lira

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut e ka cilësuar si të qetë fushatën dhe e ka vlerësuar kulturën e pranimit...

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë kanë cenuar garën në komunat e banuara me serbë

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim një delegacion të Misionit Vëzhgues të Zgjedhjeve të BE-së. Presidentja Osmani në takim ka thënë se sipas...

Kurti: Jemi të kënaqur me rezultatin, synojmë të fitojmë kudo që jemi në balotazh

Kryetari i LVV-së njëherit edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se dje u mbajtën zgjedhjet lokale të...

Përfundon numërimi i të gjitha votave në 33 komuna, këto janë rezultatet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka përfunduar numërimin e votave në 33 komuna. Votat janë numëruar në Deçan, Gjakovë, Drenas, Dragash, Istog, Klinë, Fushë Kosovë,...

Ligji për zgjedhjet lokale: Raundi i dytë pas katër javësh

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, 21 komuna të Kosovës do të duhet të zhvillojnë raundin e dytë të zgjedhjeve, për ta...
- Advertisment -

Aktualitet Muzike

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...