13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Çekia,fitoj medalen e artë në hokej,në festivalin olimpik Europian

Përfaqësuesja e Çekisë , në hokej mbi akull ,ka fituar titullin e kampionit në festivalin olimpik Europian ,për të rinjë që po mbahet në Sarajevë.Hokeistët e rinjë të Çekisë,në finale mposhtën Bjellorusinë me rezultat 3 me 1 në përballjen që u zhvillua në palestrën Olimpike ,Zetra.


Ndonëse në ballafaqimin final, të parët në epërsi kaluan hokeistët e Bjellorusisë , ata nuk arritë të ruaj përparsinë e krijaur meq loja e çekëve ishte me cilësore që edhe u reflektua më pas në rrejllën e rezultatit dhe përfundimish me fitore,siguruan medalën e artë .

Medalën e bronzt , në turneun e hokeit e fitoj përfaqëusesja e Norvegjisë, që në garë për medale shënoj fitore ndaj Rusisë me rezultat 3 me 1.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...