20 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Çeku: Dënimi i dytë për Serbinë nga FIFA – Shovinizmi serb nuk kalon

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku, e ka mirëpritur dënimin e dytë të FIFA-s ndaj Serbisë. Në llogarinë e tij në Facebook, Çeku ka shkruar se shovinizmi serb nuk kalon, njofton Klan Kosova

“Dënimi i parë para pak javësh për banerin skandaloz me thirrje për gjenocid. Dhe sot, dënimi i dytë për fyerjet e ekipit dhe tifozëve ndaj shqiptarëve. Të dy rastet zyrtarisht të nisura nga Federata e Futbollit e Kosovës, me mbështetje të gjerë publike e institucionale”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...