29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Celine Dion është gati të rrëfejë gjithçka për shëndetin e saj

Një trailer emocionues u publikua nga Amazon MGM me rastin e publikimit të dokumentarit ‘I Am: Celine Dion’.

Në të, Celine Dion është gati të flasë hapur për aventurën e saj shëndetësore dhe sindromën e ‘personit të ngurtë’ nga e cila vuan prej disa kohësh.

Problemi shëndetësor i këngëtares u bë më i njohur kur në dhjetor 2022 ajo njoftoi shtyrjen e një pjese të turneut të saj evropian.

Celine Dion ka zbuluar se ka pasur një çrregullim neurologjik që i shkakton asaj kriza dhe ndikon në aftësinë e saj për të ecur dhe për të përdorur kordat e saj vokale, për të kënduar ashtu siç bënte dikur.

Në ‘I Am: Celine Dion’ ne shohim materiale arkivore dhe prapaskenë nga e gjithë karriera e saj muzikore si dhe intervista të reja me të në të cilat ajo përshkruan aventurën e saj.

Në një moment të rrëfimit, Celine Dion shpërthen në lot ndërsa kujton sfidat me të cilat është dashur të përballet për shkak të shëndetit të saj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...