15.7 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Certifikohen 180 asistentë për fëmijët me nevoja të veçanta, Kurti: Meritojnë vëmendje të përhershme

Janë certifikuar 180 asistentë për fëmijët me nevoja të veçanta të gjeneratës së pestë u certifikuan sot.

I pranishëm në ceremoninë e mbajtur ishte edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kurti tha se të drejtat e personave me nevoja të veçanta, aq më tepër të fëmijëve, meritojnë vëmendje të përhershme.

“Dhe kujdes të specializuar institucional dhe shoqëror, andaj si Qeveri do të vazhdojmë mbështetjen e duhur për ta”, tha Kurti.

“Deri tani kemi 409 asistentë të kualifikuar, 65 në kualifikim e sipër, 250 asistentë të punësuar, dhe 250 të tjerë që do të punësohen në vijim”, theksoi ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...