16.7 C
Pec
E premte, 12 Gusht, 2022

Certifikohen instruktorët e rinj e FSK-së

Në Qendrën e Stërvitjes Bazë të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes janë certifikuar instruktorët e ri bazuar në rishikimin e literaturës për misionin e ri të FSK-së.

Kështu ka bërë të ditur Shërbimi i Përgjithshëm i FSK-së.

“Instruktorëve të ri FSK-ja ju ka besuar një detyrë të rëndësishme dhe me përgjegjësi trajnimin e pjesëtarëve, që është çelësi kryesorë zhvillimor në të cilin mbështeten vlerat thelbësore si një element i rëndësishëm i ndërtimin dhe themeleve të një karakteri ushtarak”, thuhet në njoftim./Njeshi/  

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...