5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Cfarë fshihet në dollapin e mbyllur 40 vite më parë nga Pele?

Bota e futbollit i dha lamtumirën një prej legjendave më të mëdha të futbollit, brazilianit Pele.

Ai la pas vetës një trashëgimi të pasur me gola të shumtë të shënuar dhe trofe të fituar.

Por ai ka lënë edhe një kujtim të çuditshëm i cili deri më tani është një mister.

Bëhet fjalë për dollapin e tij në dhomat e zhveshjeve të Santos, i cili është i mbyllur dhe nuk është prekur që nga dita kur legjenda i dha lamtumirën klubit.

Klubi brazilian ka konfirmuar që Pele i kishte lënë disa gjëra në dollap duke konfirmuar që dëshira e futbollistit ka qenë që ai të hapet pasi Pele të ndërroi jetë.

Ende nuk dihet nesë Santos do të vendos ta hap më në fund këtë dollap të famshëm./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...