9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Champions League: Paulo Dybala, deri te trofeu asnjë kundërshtar i lehtë

Ylli i Juventus Paulo Dybala e pranon se ndeshja kundër Atletico Madrid në kuadër të Champions League, faza e eliminimit, nuk do të jetë e lehtë, pasi skuadra e njeh mirë kundërshtarin dhe kanë respekt për ekipin e Diego Simeones.

“Nëse doni të arrini në finale dhe të fitoni trofe, duhet të mposhtni çdo kundështar dhe kjo nuk do të jetë aspak e lehtë. Atletico kanë një skuadër shumë mirë të organizuar në secilin repart të fushës. Por ne besojmë në lojën tonë”- u shpreh argjentinasi.

25 vjeçari pritet të luaj nga minuta e parë në formacionin e trajnerit Massimiliano Allegri.

“Zonja e Vjetër” në stinorin 2016/17 kishte humbur në finale të Ligës së Kampionëve nga Real Madrid 1-4.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...