22.7 C
Pec
E martë, 26 Shtator, 2023

Chollet: Vuçiq të nxisë qetësinë e serbëve të Kosovës

Këshilltar i posaçëm në Departamentin e Shteti të Amerikan, Dereck Chollet, i ka bërë thirrje presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiqit, që të angazhohet për paqe dhe qetësi në Kosovës.

Sipas Këshilltarit Special të DASH-it, Vuçiq duhet të nxisë qetësinë serbëve të Kosovës në mënyrë që të zbuteten tensionet e krijuar në veri të Kosovës.

“Inkurajova dje presidentin serb [Aleksandar] Vuçiq që të nxisë qetësinë serbëve të Kosovës, të ndërmarrë hapa për të ndihmuar në zbutjen e krizës në veri të Kosovës” , ka kërkuar Këshilltar i posaçëm në Departamentin e Shtetit Amerikan Dereck Chollet.

“Dhe të kthehet në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në Dialogun e lehtësuar nga Bashkim Evropian”, ka thënë Chollet.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...