13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Ndërron jetë pasi që cigarja elektronike i ka shpërthyer në fytyrë

William Brown nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara ka ndërruar jetë pas që cigarja elektronike i ka shpërthyer në fytyrë kështu duke i shkaktuar plagë.

Ekzaminuesit amerikanë kanë bërë të ditur se incidenti ndodhi më 27 janar, në parkingun e një dyqani që shet duhan dhe furnizime me gaz.

Menjëherë pas incidentit, menaxherja e dyqanit ‘Smoke and Vape DZ ‘ ka njoftuar ambulancën, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Mjekët kanë bërë të ditur se pacienti ka qenë në gjendje kome pasi që një pjesë e cigares elektronike i kishte ngecur në fyt.

“Paisja ka shpërthyer në buzën e tij dhe me sa duket i ka prerë buzën. Ndërsa copëzat e cigares elektronike i hanë hyrë në fyt dhe i kanë mbetur aty”, ka thënë gjysha e viktimës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...