9.7 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Çitaku: Kryeministër nuk ka pasur draft -statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, atë e sollët ju

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Kurti i cili tha se drafti i Bashkimit Evropian i dorëzuar nga emisarët më 21 tetor është draft statut pakrahasueshmërisht më i avancuar se marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015.

Çitaku tha se “përpjekjet e Kurtit për të justifikuar pranimin e Asociacionit janë qesharake”.

Ajo thotë se s’ka pasur draft -statut të Asociacionit as më 2013 e as më 2015, por sipas saj këtë e solli Kurti.

Qesharake këto pëpjekjet e Kryeministrit për të justifikuar pranimin e Asociacionit.Kryeministër, as në 2013 e as 2015 NUK ka pasur STATUT për asociacionin.Statuitin e sollët ju.E tash, publikojeni nëse na qenka aq i mirë. Pak transparencë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...