8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

CL: Liverpool, Shaqiri flet për ndeshjen ndaj Bayern Munich

Xherdan Shaqiri pritet të luaj sonte në Anfield kundër ish-skuadrës Bayern Munich në kuadër të Champions League.

Mesfushori shqiptar thotë se ka shpresuar për një duel kundër bavarezëve në garën më të bukur të futbollit europian.

26-vjeçari ka vetëm fjalë të mira, kujtime të bukura dhe e vlerson si një sfidë të veçantë për të, pasi ka arritur të fitojë “tripletën” në vitin 2013 sa ishte pjesë e skuadrës gjermane.

“Jam shumë i lumtur, sepse doja që të luaja kundër ish-shokëve të mi të Bayernit të Mynihut. Do të jenë dy ndeshje shumë të vështira.” – ka thënë Shaqiri

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës për Bayern Munich ka shënuar 17 gola në 81 ndeshje në total për dy stinor në Bavari. Ndërkaq që kur iu bashkua Liverpoolit nga Stoke City në verë, në 20 ndeshje të Premier Leagues, ka shënuar 6 gola.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...