27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Clark në Gjakovë, Gjini: SHBA-të dhe Kosova pashmangshëm do jenë në një rrugë të perbashkët e të përjetshme

Gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley Clark po qëndron në Kosovë dhe këtë e ka shfrytëzuar për ta vizituar edhe Gjakovën.

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini shkroi se me Clarkun kujtuan “ditët e angazhimit për lirinë e vendit” dhe se folën edhe “për aktualitetin dhe të ardhmen euroatlantike të Kosovës”.

“Isha jashtëzakonisht i lumtur ta pres në Gjakovë mikun e madh të Kosovës gjeneralin Wesley K. Clark. Me gjeneralin Clark evokuam kujtime nga ditët e angazhimit për lirinë e vendit e gjithashtu folëm për aktualitetin dhe të ardhmen euroatlantike të Kosovës”, shkroi Gjini.

“SHBA-të dhe Kosova pashmangshëm do jenë në një rrugë të perbashkët e të përjetshme”, shtoi ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...