18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Çmimet e arit rriten në nivele rekord

Çmimet e arit u rritën në një kulm historik sot (E Premtë), me 0.5 për qind të arit në 2,384.34 dollarë për ons që nga ora 3:45 GMT, sipas raporteve të mediave.

Shifra e shufrave arriti një rekord të lartë 2,395.29 dollarë më herët në sesion.

Furnizimet e arit në SHBA gjithashtu fituan 1.2 për qind në 2,401.80 dollarë.

Platini u rrit 0.7 për qind në 986.65 dollarë dhe paladiumi u rrit 0.1 për qind në 1049.83 dollarë./Njeshi&RADIO 1/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...