8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Copa del Rey: Real Madrid vs Barcelona

Ndeshja kryesore në futbollin europian do të jetë mes Real Madridit dhe Barcelonës sonte në ora 21:00 në “Santiago Bernabeu” në kuadër të Copa del Rey. 

Akti parë i “El Clasicos” ka përfunduar baraz 1-1 në Camp Nou. Për Madrilenët kishte shënuar Lucas Vazueqez ndërsa për Katalunasit Malcom.

Legjenda e Barcelonës Lionel Messi do të luaj në “El Clasico” e 40-të ndërsa është golashënuesi më i mirë i këtij “derbi botërorë” me 26 gola.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Real Madrid: Navas: Carvajal, Ramos, Varane, Reguilon, Casemiro, Kroos, Modric, Vinicius, Benzema dhe Lucas

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Rakitic, Vidal, Busquets, Dembele, Suarez dhe Messi

Për më shumë lidhu me vegzën më posht dhe do të shihni fakte interesante për përballjen El Clasico.

https://www.youtube.com/watch?v=ftCNVt05YeE
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...