15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

COVID-19 në Shqipëri: 11 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 11 raste pozitive me koronavirus. Në raportimin ditor të rasteve, ministria e Shëndetësisë atje bën të ditur se nga 409 testime të kryera, të infektuar rezultuan 5 qytetarë në Tiranë, 2 në Pogradec, dhe nga 1 qytetar në Vlorë, Himarë, Dimal, Kuçovë.

Ndërkohë, janë 151 qytetarë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë.

Janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329 mijë e 717 që nga fillimi i epidemisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...