17.8 C
Pec
E premte, 17 Maj, 2024

Cramon për bllokimin e kosovarëve: Serbia të ndalojë së turpëruari veten, të sigurohet liria e lëvizjes

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon ka reaguar pas bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë.

Ajo ka thënë se Serbia duhet të ndalojë së turpëruari vetën dhe menjëherë t’i lë udhëtarët të kalojnë kufirin.

“Liria e lëvizjes për të gjithë duhet të sigurohet, pa diskriminim në baza kombësie”, ka shkruar Cramon “X”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...