15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Cramon uron Osmanin për votimin e sotëm në KiE

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka uruar presidenten e vendit, Vjosa Osmani, pas kalimit të pikës së Raportimit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Kosovës.

Cramon i ka uruar qytetarët e Kosovës pas kalimit të pikës së Raportimit, që është një nga hapat final drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës.

“Urime e nderuar presidente Vjosa Osmani për këtë hap të rëndësishëm drejt anëtarësimit të plotë në Këshillin e Evropës. Është mirë të shohësh një shumicë të gjerë në Komision”, shkroi Cramon,

Pro pikës së Raportimit ishin 31 vota, ndërsa katër vende ishin kundër – Serbia, Mali i Zi dhe Bosnja, ndërsa Greqia ka abstenuar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...