4.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Cybertruck del në shitje muajin e ardhshëm

Tesla ka njoftuar se dërgesat për Cybertruck do të fillojnë në nëntor dhe pretendon se ka vendosur tashmë kapacitetin e prodhimit për 125 mijë kamionçina në vit.

Prodhuesi amerikan i veturave elektrike ka thënë se eventi për dërgesat do të mbahet më 30 nëntor.

Tesla publikoi rezultatet e saj financiare të tremujorit të tretë të vitit 2023 dhe siç pritej, kishte një përditësim në lidhje me Cybertruck atje.

Në prezantimin tremujor, Tesla përmendi se “prodhimi pilot” i Cybertruck ka filluar:

“Në Gigafactory Texas, ne filluam prodhimin pilot të Cybertruck, i cili mbetet në rrugën e duhur për dërgesat fillestare këtë vit”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...