31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Dallas Mavericks shkatërron Minnesota Timberwolvesin, bashkohet me Boston Celtics në finalen e NBA

Dallas Mavericks u kualifikua në finalet e mëdha të NBA pasi mposhtën Minnesota Timberwolves me rezultat 124:103 mëngjesin e sotëm (e premte), duke fituar me rezultat të përgjithshëm 4-1 finalen e Konferencës Perëndimore.

Mavericks u çuan në finalen e madhe nga Doncic dhe Kyrie Irving. Të dy shënuan nga 36 pikë, ndërsa slloveni shtoi edhe 10 kërcime.

Karl-Anthony Towns ishte i vetmi në formë te Minnesota me 28 pikë dhe 12 kërcime.

Dallas do të luajë kundër Boston Celtics në finalen e madhe të NBA dhe ndeshja e parë e serisë do të luhet mëngjesin e së premtes së ardhshme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...