19.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Dani Alves, lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit

PSG ka arritur ta mbroj titullin e Ligue 1, duke e fituar dy herë radhazi.

Por, skuadra parisiene dështoi në tre ndeshjet e fundit për ta fituar titullin e ligës para kohe, pasi barazoi ndaj Strasbourgut, humbi ndaj Lilles 5 me 1 dhe 3:2 ndaj Nantes.

PSG e mposhti mbrëmë Monacon 3 me 1, për ta fituar kushti titullin e Ligue 1, gjersa Dani Alves ka vendosur një rekord të madh.

Mbrojtësi brazilian është bërë lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit,

Alves ka fituar 42 trofe deri më tani në karrierën e tij, duke e bërë atë që askush nuk ka arritur ta bëjë deri ëm tani.

Braziliani ka lënë pas vetes egjiptianin, Hossam Hassan, që ka fituar në total 41 trofe. /Lajmi/Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...