12.5 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Dardhat e kumbullat të mira kundër kapsllëkut

Një çrregullim të cilin shumë shpejt e përjetojmë është kapsllëku. Mënyra e zgjedhjes së ushqimit, sipas ekspertëve, e zvogëlon dukshëm rrezikun për kapsllëk.

Sipas tyre, janë disa dy lloje të frutave të cilat rekomandohet të konsumohen rregullisht për ata që vuajnë nga kapsllëku.

Dardha dhe kumbulla janë dy frutat të cilat i rekomandojnë mjekët. Dardhat kanë veti të shumta, sidomos ato më të pjekura.

Ato stimulojnë shkuarjen më shpesh në banjë, duke ndihmuar që nevoja të dalë më e hollë dhe të mos ndieni dhimbje.

Krahas kumbullave, në bazë të studimeve, edhe dardhat ndikojnë në funksionimin si duhet të zorrës së trashë, duke bërë që ju të zbrazni zorrët më lehtë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...