24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Daut Haradinaj – Kurtit: Kam pritë që në janar e hapni kufirin me Shqipëri, ju po e mbyllni totalisht

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas masave të fundit të qeverisë Kurti, me të cilat vështirësohet kalimi i kufirit nga Shqipëria dhe anasjelltas. Haradinaj i ka kujtuar Kurtit deklaratat e më hershme për largimin e plotë të kontrollave në kufi.

“Personalisht kam pritur që kontrollat në kufi me shtetin amë do hiqen tërësisht nga ky janar e në asnjë mënyrë vështirësime e mbyllje, proklamuat që na “hoqet” kufirin para pak muajsh. Çka tash?
Imagjinojeni nëse vendet tjera na e vendosin kusht vaksinën e tretë!”, shkroi ai.

Reagimi i plotë i Daut Haradinajt:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...