24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Daut Haradinaj: Masakra e Qyshkut shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb

Daut Haradinaj ka kujtuar sot agresionin që pushtuesi serb ka bërë në fshatin Qyshk të Pejës.

Haradinaj ka thënë se kjo masakër shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb.

Shkrimi i plotë:

Masakra e Qyshkut dhe fshatrave përreth, shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb.

Asnjëherë nuk duhet ndalur së kërkuari drejtësi dhe llogari për kryesit e këtij gjenocidi shtazarak! /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...