2.5 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

David Hale do të vizitojë Kosovën me 8 dhe 9 mars

Një nga njerëzit kryesor të Departamentit të Shtetit Amerikan, diplomati David Hale do të vizitojë Kosovën me 8 dhe 9 mars. Gjatë kësaj vizite ai do të takojë liderët shtetëror.

Kjo vizitë e Hale vjen në kohën kur dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është bllokuar dhe kur SHBA’të po përpiqen të krijojnë rrethanat që procesi të vazhdojë. Gjatë javës që po lëmë pas krerët e shtetit kanë pritur mysafirë edhe nga Shtëpia e Bardhë.G

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...