13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Debuton Mercedes-Benz GLE 53 me 429 kuaj fuqi

Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+ i ri kombinon një crossover me shumë stil të markës, me motorin e kompanisë hibrid turbocharged 3.0 litër me gjashtë cilindra në një linjë, që prodhon 429 kuaj fuqi në total.

Stilimi i makinës është pothuajse i njëjtë me GLE standarte. Por dizajnerat i kanë dhënë modelit një pamje të freskët duke shtuar grilën Panamericana.

Powertrain përmban një motor me djegie, turbo, supercharger elektrik dhe gjeneratorin e integruar. Ky është një setup i njëjtë me CLS 53, E 53 Coupe dhe E 53 Convertible.

Fuqia transmetohet nëpërmjet kamios automatike me nëntë nivele shpejtësie dhe systemin e drejtimit me të gjitha gomat aktive.

Motori e dërgon makinën në shpejtësinë 100 km/h për 5.3 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale 250 km/h.

GLE 53 vjen standart me një pezullim ajri që përmban stabilizimin aktiv për qëndrueshmërinë e makinës në kthesa.

Drejtuesit e mjetit mund të zgjedhin shtatë gjendje drejtimi. Disa prej tyre: Comfort, Sport, Sport+, Trail dhe Sand për të aktivizuar sistemin sipas dëshirës së tyre.

Brenda, GLE 53 vjen standarte me një kombinim mes lëkurës së zezë dhe mikrofibrës së kuqe.

Sistemi i informacionit dhe paneli i instrumentave është po aq i bukur sa tek modelet e tjera Mercedes.

Prerja prej alumini i jep makinës një estetikë indrustriale dhe fribrat e karbonit janë ndër opsionet për veshjen e kabinës.

Blerësit kanë mundësi të zgjedhin një rresht të tretë me ndenjëse për të transportuar më shumë njerëz me makinën GLE 53.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...