21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Deklarata përmbyllëse e mbrojtësit të viktimave në rastin e Pjetër Shalës

Në Gjykatën Speciale, do të bëhet sot deklarata përmbyllëse e mbrojtësit të viktimave, në rastin gjyqësor ndaj  Pjetër Shalës.

Pje, prokurorja Eva Wyler kërkoi  nga trupi gjykues që Pjetër Shala të dënohet me 28 vjet burgim. Kjo me akuzat për krime lufte si ndalim arbitrar, trajtim mizor, torturë dhe vrasje e paligjshme.

Gjatë deklaratave përmbyllëse të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, prokurori Filippo De Minicis tha se Pjetër Shala e ka pranuar se ka marrë pjesë në kryerjen e disa krimeve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...